NetMetr - PING = N/A

Zdravím vespolek,

mám problém s NetMetr, který mi zásadně neukazuje PING v ms. Místo hodnoty v ms tam mám pouze N/A. Snažil jsem se to debugovat a jediný na co jsem přišel je skutečnost, že používaná domain name pro PING v NetMetr se mi z nějakého důvodu v Turris nepřekládá, ale v nslookup mi alespoň vrací záznam pro AAAA.

login as: root
root@192.168.0.1's password:
 Warning: Changes performed using anything other than
 official web interface reForis are not covered by
 Turris support team unless instructed!


BusyBox v1.30.1 () built-in shell (ash)

      ______                _         ____  _____
     /_  __/_  ____________(_)____   / __ \/ ___/
      / / / / / / ___/ ___/ / ___/  / / / /\__
     / / / /_/ / /  / /  / (__  )  / /_/ /___/ /
    /_/  \__,_/_/  /_/  /_/____/   \____//____/

 -----------------------------------------------------
 TurrisOS 5.3.2, Turris Mox
 -----------------------------------------------------
root@home:~# ping ipv6.speed.netmetr.cz
ping: unknown host ipv6.speed.netmetr.cz
root@home:~# nslookup ipv6.speed.netmetr.cz
Server:         127.0.0.1
Address:        127.0.0.1#53

*** Can't find ipv6.speed.netmetr.cz: No answer
Name:      ipv6.speed.netmetr.cz
Address 1: 2001:1488:ffff::97
root@home:~#

Můžete mě prosím někdo navést kde mám hledat chybu?

Prvně pokud chceš použít ping pro IPv6 adresu, tak musíš použít příkaz: ping6

Jinak chyba je popsána v tomto vlákně. Je potřeba čekat na TOS6.

Děkuji za reakci, jasně, linux shell…ping6, vůbec mě to nedošlo, přeci jen se více pohybuji v CLI ve Widlích kde mám přepínače “-4/-6”. Ale stejně mě tedy potom nejde na rozum, proč se script v NetMetr pokouší příkazem “ping” resolvovat domain name, které zcela záměrně nemá “A” DNS záznam…

1 Like

Po aktualizaci na TOS 5 mě to také překvapilo. Jestli je řešením počkat na TOS 6, je to trochu smutné, ale budiž. EOL OpenWrt 19.07 už stejně po právu klepe na dveře.

Měl jsem to samé, prozatím jsem to vyřešil tak, že jsem si v /etc/config/netmetr změnil u control server DNS název na IPv4 adresu, takže takto:

option control_server ‘217.31.202.96’

2 Likes

Děkuji, funguje skvěle. Zároveň se zdá, že se přestaly zkreslovat výsledky měření downlinku a že šlo skutečně “jen” o zkreslení a ne problém na straně modemu anebo poskytovatele. Nevím, jestli to má nějakou spojitost, ale tohle začalo někdy s verzí 5.3.1, resp. dobou kolem jejího vydání.

Díky, tento “crazy patch” fakt funguje…

1 Like

S odstupem času mohu potvrdit, že se rychlost downlinku vrátila. Problém je tedy úplně někde jinde a vůbec nesouvisí s TOS 5 anebo dokonce 6. Hanba!

Nic jste neudělal špatně, třeba vydržet!

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.