NetMetr končí :-(

Co je na tom prosím zvláštního?

Take bych hlasoval hlavne pro zvyseni stability systemu, aby se napr. nemusel odpojovat kablik po aktualizaci. Mam 2 MOXe, jeden doma a jeden na chate (kamerove systemy atp.). Ten na chate byl nepouzitelny, protoze po kazdem updatu zamrzl. Doma to neni zas tak velky problem, vytahnut kabel a zase ho zandat by moc nebolelo, kdyz bych nemel k MOXovi propojene disky napajene z USB sbernice. Na chate jsem to musel nakonec vyresit tak, ze jsem MOXe zapojil do programovatelne zasuvky a nastavil na kazdy den chvili vypnuti. Asi to MOXe nici, ale bohuzel, se “spolehlivosti”, jaka je po updatech, je to jedine offline 100% reseni, jak provest restart na dalku (kdyz neuvazuju GSM zasuvky atp.). PS: S problemy, ktere popisuje @Nouma , jsem se setkal jen pri prvotnim zapojeni MOXe do site po nakupu (po par hodinach nebo malo dnech jsem musel nekolikrat provest reset a navrat do tovarniho modu). Pote zatim nastesti ne.

Příliš bych na to nespoléhal. Zkoušel jsem na Turris 1.0 s OS5 rozjet DLNA se všemi relevantními balíčky z OS6 a výsledek byl stejný. Indexování se zasekne na prvním “divném” souboru.

2 Likes

Taky zustavam na tos 3, ale z jinych duvodu. Minidlna mi furt blblo, nakonec jsem rozjel serviio v lxc containeru a spokojenost.

V LXC kontenjneru může fungovat i miniDLNA.

A z jakých?

minidlna jsem mel predtim, ale realne nedostacovalo, serviio toho umi vic, vcetne transcoding, ktery ale omnie moc nedava, offloaduju ho na laptop, ma to profily na ruzne televize, pekne pracuje s kodeky a dalsi veci.

migraci z 3 jsem nedelal pac na to nemam cas, mam 2 male deti a pouzivam veci co jsou deprecated / outdated , at uz stary nextcloud, sambu, pyload , transmission a servio v lxc containerech, custom appky na hlavni obrazovce a pak tam mam par veci co jsem rozchodil ale nepouzovam jako zerotier vpn, zvukovku pres usb , mobilni appku s reboot tlacitkem a cekam ze kdybych to upgradnul tak se to rozsype a zena s detma by me sezrali zaziva

1 Like

Bylo by mozne to nahradit nettest.cz? Mimo jine vypada vizualne stejne…

O vizuál nicméně nejde.

2 Likes

Dnes cca v 12h přestal NetMetr fungovat na Turris 1.x, byl už vypnut nebo je to chyba?

Přesměruje tě na LibreSpeed, takže to fungovat nebude

Mě zajímá Netmetr v Turris 1.x, který přestal včera fungovat a neprošlo žádné info, že by měl být zrušen pro Turris 1.x, který nemá zatím žádnou náhradu.

Ta zpráva proběhla již při verzi 6.3.0:
Netmetr will get shut down soon, so we decided to implement a UI for LibreSpeed instead and host our own LibreSpeed server. Unfortunately the librespeed-cli client we are using on the backend is written in go which doesn’t support the Turris 1.x CPU

To vím, ale pro Turris 1.x jsem měl info, že poběží do doby než bude funkční náhrada. Po ukončení statistik tak Turris 1.x přišel o další užitečnou funkci.

Souhlasím, že je Netmetru škoda. Ale jak píšou. Librespeed je napsaný v go a T1.x to neumí. Ale s tím nic nenaděláš. Info o tom, že Netspeed poběží do té doby než se vymyslí pro T1.x náhrada, jsem nezaregistroval.

Já jsem zaslechl něo podobného a není to jediná funkcionalita, která takto skončila. Také jsem měl NetMetr rád.