NetBoot MOXu z Omnie

Ahoj, mám ke své Omnii ještě „Turris MOX: Access Point for Omnia - no SD card“, ale neumím ho rozchodit jako AP…

Na Omnii jsem nainstaloval „Spuštění systému na Turris MOX ze sítě“, ale dle návodu https://docs.turris.cz/basics/apps/netboot/ v reForsi není položka „NetBoot“, neporadí mi prosím někdo?

Řekl bych že na Omnii je v reForisu potřeba v části balíků přidat se Netboot :wink:

Bohužel v reForsi takový SW není…

reForis → Package Management → Packages → Turris MOX network boot
tj Správa balíků → Balíky → Turris MOX network boot

Pokud jde o tuto položku tu mám nainstalovanou… :frowning:

Omlouvám se, nepřečetl jsem si začátek dostatečně pozorně.

Doporučuji prohledat fórum, mám pocit že tam podobný problém probírali.

No právě jsem hledal, ale nemůžu najít žádné řešení, tedy vyřešení svého problému… :frowning:

Vzhledem k tomu, že se nikdo jiný z fóra neozývá, doporučuji obrátit se na podporu. Jsou vstřícní.

Děkuji, již komunikuji s podporou…

Můžu se zeptat jestli se tro podařilo nějak vyřešit? Mě Netboot UI chybí už přes rok, myslím od updatu na 5.0

Teď se opravuje rozbitá podpora pro připojení k mobilním sítím, protože vyšla aktualizovaná Omnia právě s touto možností. Toto je bohužel osud celé řady starších funkcionalit.

3 Likes

Bohužel, poslední komunikace s podporou byla cca před rokem, že o problému vědí a že ho budou v nejbližší době řešit. Osobně jsem se do této doby na to nepodíval, zkuste použít tento článek : “Netboot - Turris Documentation

Je to sice příkazová řádka, ale mohlo by to zafungovat, teď jsem to u sebe zkusil a funguje.

1 Like