Nejede admin, výpadek wifi

Udělal jsem re-flash Omnie z archívu z webu, chvíli to jelo, ale potom začaly problémy.
Do admina se nedostanu, An error occurred during a connection to 192.168.1.1. The connection has timed out
Wifi přestala fungovat.
Viděl jsem, že nějakou dobu jelo ksoftirqd na 1005 CPU.
Teď load spadnul, ale stejně se do admina nedostanu.
V messages žádné chyby nevidím, poslední chyba je:
ug 20 16:25:02 turris sentinel-dynfw-client[18063]: ipset v7.6: Error in line 1: Element cannot be deleted from the set: it’s not added
Aug 20 16:25:02 turris sentinel-dynfw-client[18063]: 2023-08-20 18:25:02,996 - WARNING - Error running ipset command: return code 1.

1 - Co byl důvod popsané operace ?
2 - když vidíte log jak se dostanete do admina ?
3 - Archiv z webu ? Jsem asi nějaký opožděný, ale není známo nějaké cloud odkládání image systému. Ale možná že blbnu.
4 - Použijte váš vlastní lokální obraz
5 - popis a okolnosti problému nejsou přiliš jasné
6 - pokud jde jen o wifi začněte jeho resetem v reForis - wifi

  1. kvůli výpadkům wifi a protože jsem se nemohl dostat do admina
  2. byl jsem tam ještě přes ssh, udělal jsem restart, potom nešlo ani to
  3. https://repo.turris.cz/hbs/medkit/omnia-medkit-latest.tar.gz
  4. jako na obnovu? když se nemůžu dostat do správy?
  5. nešlo jen o wifi, šlo i o pomalý net, některé weby jsem i na počítači musím načítat nadvakrát

Hlavní je, proč se můžu dostat do amin, proč vypadává wifi a proč jel ksoftirqd na 100% CPU?

Pokud šlo jen o výpadky wifi měl jste jít cestou resetu … viz výše, ale problémů bylo zřejmě více.

Pomalé připojení může mít více příčin a těžko dát nyní nějakou nápovědu. Ex post těžko říci co bylo příčinou problémů … odcházející úložiště ? (systém máte na eMMC nebo SSD disku ? … externí Storage na dočasná data jste používal ? - co vše jste měl instalované ?)

Na vše ostatní je návod nejspíše zde Omnia - Turris Documentation

Zlobí to už dlouho, takže resetů už pár bylo.
Systém mám na eMMC, externí úložiště nemám.
Právě že to zlobilo i po tom reflashi, asi tak po hodině. Popisované problémy (wifi, admin) byly po čisté instalaci, nastavit jsem akorát síť, upnp, adblock.

Aktivace Storage je potrebna pro prodloužení zivotnosti pameti eMMC. Pokud jste provozoval nejake aplikace naročnejsi na zapis tak to taky “nepomohlo”.

Router mam od 2016 a od roku 2019 mám systém na eSATA SSD disku.

Nechci strašit, ale udělal bych 1-3 pokusy o čistou instalaci. Pokud se povede zkontrolovat log, bude dobře. Někdy se vyskytne nahodilá chyba, která po nějaké době “bezdůvodně” sama zmizí.

Nejkratší cesta k řešení je dohoda s podporou a odeslání stroje k nim.

Storage jsem původně měl, teď tam nic nemám, co by zapisovalo na disk.
Zjistit jsem, že to asi způsobuje počet připojení, přes 20 tis
Asi to moc zpomaluje router.
Zkoušel jsem otevřít graf připojení v luci a to spolehlivě zabije admina.

lua /usr/libexec/rpcd/luci call getConntrackList
luci-bwc 9, různá čísla
tyhle procesy vyžerout CPU

Po chvíli hodí
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:427: /etc/config/luci seems to be corrupt, unable to find section ‘main’
/etc/init.d/rpcd restart na chvíli pomůže, ale potom už stejně vypadává.
I když jsem ukončil program, co dělal ta připojení