Nejde mi honeypot pod HAAS

Zdravím, po instalaci na nejnovější verzi jsem znovu zaškrtnul honepot, bohužel na https://haas.nic.cz/devices/ se turris nepřidal a žádná sezení nevidím. Kde by mohl být problém?

To je v pořádku, že Vám HaaS nejde.
Tedy respektive není to v pořádku, ale vlastně je to v pořádku … od verze Turris OS 3.9 bylo dlouholeté funkční řešení honeypotu zaměněno za zcela nové inovativní řešení, které má být do budoucna lepší než to předchozí.
P.S.: Záměrně píšu do budoucna, protože v současnosti je zatím funkční o poznání méně, než to předchozí letité a osvědčené řešení (tj. je nefunkční).

A my letití a osvědčení Turristé jsme navykli těmto inovacím říkat POLOTOVÁRKY. Je to takové milé komunitní označení, které se líbí nám i Turris teamu (@Nora se mnou zcela jistě souhlasí :-))

1 Like

Zdravím,
panové, ale tohle nikomu nepomáhá. To samé je v anglickém threadu. Uživatel se také ptá na něco jiného. :slight_smile:

Uživatel se ptá, proč nemá přidané zařízení (v tomto případě Turris) na stránkách HaaS.
Odpověď na jeho otázku v Errata doopravdy nevidím a vidím tam pouze, že se nezaznamenávají záznamy.

Já bych se podíval, zda v souboru /etc/config/haas máte uvedený token, pokud ne, tak ho tam prosím zkopírujte ze stránek HaaSu a pokud tam nemáte žádné zařízení, tak ho vytvořte a on se vygeneruje token, který tam vložíte.

Jakmile HaaS bude zaznamenávat sezení, tak Vám dáme vědět. :slight_smile:

// EDIT: Ano. Mělo by se to dělat automaticky. Otázka je, proč se to v tomhle případě nevytvořilo automaticky.

Jo, ale to by se za normálních okolností mělo dělat automaticky, nebo ne?

V dokumentaci o tomto “ručním” postupu není ani zmínky a já jsem ho bohužel musel provádět při nastavování také … tak jen kolegu upozorňuji, aby si od HaaS nesliboval víc, než POLOTOVÁREK. Nebo aby nedej Bože neočekával, že mu to bude fungovat na první dobrou! Tak se polotovárky nechovají.

Čili jen malé upozornění, žádná kritika … :slight_smile: