Nefunkční Wake-On-LAN

Mám na síti několik počítačů s Windows 10 nastavených tak, že je je lze probudit přes Magic paket.

Program Wake On LAN Ex na Windows 10 je bez problémů probudí.

Ale Turris Omnia (TOS 5.3.11) neprobudí ani jeden.

V nástroji Wake On Line v luci jsem zkoušel jak výchozí nastavení, tak zaškrnuté “Odeslat na adresu všesměrového vysílání”. V okně s výpisem je:

**Spouštím nástroj WoL:**

`/usr/bin/etherwake -D  -b "90:1B:0E:DF:3C:EA" 2>&1The target station address is 90:1B:0E:DF:3C:EA.Packet is  ff ff ff ff ff ff 90 1b 0e df 3c ea 08 42 ff ff ff ff ff ff 90 1b 0e df 3c ea 90 1b 0e df...Sendto worked ! 116.

Ale počítače zůstanou vypnuté.

Dříve (někdy) ten příkaz v luci fungoval.

Jak to spravit?

Vyzkoušejte nastavit jiné než výchozí rozhraní. S tím výchozím mi to také nejde.

Jsou dva tooly ( wakeonlan a etherwake) , na probouzeni Synology mi fungoval jen jeden z nich, vyzkousej oba…

Už je to tu někde psáno, mě to pomohlo, nedávat vysílat na všech rozhraních, ale jen br-lan.
obrazek

1 Like

To mohu potvrdit, ale záleží samozřejmě na rozhraní, kde chci WoL použít.

1 Like

Dík za tipy, přes eth0 nebo br-lan probudím jeden počítač, další dva ale nejdou probudit ani tak.

A na jakých rozhraních jsou dostupné? Vyzkoušel jste na Turrisu oba dostupné příkazy? Z nějakého jiného zařízení se je probudit daří?

Všechny počítače jsou připojené přes switch na jedno rozhraní.

Ukázalo se, že ty dva počítače vyžadují zaškrtnuté “Odeslat na adresu všesměrového vysílání”, pak už se probudí.
Podíval jsem se Wiresharkem, co vlastně posílá ten program pod Windows a kam.

Na TOS5 je už jen jeden příkaz, etherwake, wol tam není.

1 Like

Příkaz wol si můžete doinstalovat.

Kdybych věděl jak.

root@turris:~# opkg install wol
Unknown package 'wol'.
Collected errors:
 * opkg_install_cmd: Cannot install package wol.

A zkusil jste předtím opkg update? Také je dobré se podívat, jak přesně se balíček jmenuje.

Mám v LuCI nainstalováno:

opkg update jsem zkoušel.

Jak zjistit, v kterém balíčku je příkaz wol nevím.

opkg search wol

nenajde nic.

Zkus to právě pře LuCI Sytém>Software, pak Aktualizovat seznamy a pak do filtru “wol”
tzn. na: https://routeip/cgi-bin/luci/admin/system/opkg

Tam je také pouze etherwake.

Na https://github.com/openwrt/luci/pull/975 jsem našel zmínku v postu z ledna 2017 “wol is only in oldpackages, so that is really ancient.” - z toho usuzuji, že pro TOS5 už opravdu není.

Možná to byl tenhle wol: wol download | SourceForge.net z roku 2007.

Ale aktuálně mi stačí, když vím, že stačí vybrat br-lan a broadcast a všechny počítače probudím.

1 Like

Vskutku, v Omnia stable je, v Omnia HBS nikoliv.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.