Nefunkční UPnP, NatPnP

Tak to mě mrzí, že jsme to nakonec nedaly :frowning: - no nic, ne každý den je posvícení…

Jinak mi je divné, že se řádky samy mažou - jediné vysvětlení mám, že když se použije tlačítka v LuCI, tak se řádky navíc (které LuCI nemá) smažou - ale je mi to při nejmenším divné.

Bohužel no. Bůh ví, kde je problém. Minimálně se mažou řádky option enable_natpmp ‘1’ a option enable_upnp ‘1’ tyto dva se smažou v podstatě po každém restartu služby i když jsou v LuCi zaškrtnutá. Dokonce když je v LuCi zaškrtnu tak v tom configu vůbec nejsou.

Nevím, proč se to samo maže, pač mě né, nicméně jsem si to zkusil ručně smazat a restartovat službu a zjistil, že nemá žádný vliv - asi se to považuje v defaultu za “ano” u obouch režimech - tím jsem chtěl říci, že v tomto problém nebude.

Jinak UPnP je prostě problém, já s tím bojuji již od Windows XP a UPnP i jakožto s tím služba spojená DLNA je nevyřešená problematika, ale to už zase patří jinam…

Ja by som sa pridal do temy, Omnia, 3.11.5 s tym, ze co som precital tu tak vo Windows nevidim smerovac OpenWRT. Rovnako porty ziadna aplikacia nevie otvorit. Niektore som musel napevno nastavit v Port Forwarding-u. Viete mi s tym poct?