Nefunkční Software flow offloading

Zdravím,

Mám Turris 1.0 a mám problém s uploadem - mám linku 500/100, která mi jede 500/1000, ale s turrisem naměřím 500/250.

Používám defakto basic nastavení s tím, že jsem si nastavil mwan3 na 2x WAN (oboje po drátu).

Zkoušel jsem ve firewallu zapnout “Software flow offloading” a před cca týdnem to nešlo, ale před 3 dny jsem to jen tak zkusil a najednou to jelo (naměřil jsem 500/600, což je lepší), ale po resetu to zas nejede a nejsem schopen to rozchodit. Co je divné, tak ping (zkoušeno 1500bajtů) a tracert proleze, ale běžná komunikace po tcp už ne.

//edit. doplňuji, že se jedná o turrisOS 5.0 :slight_smile:

Tak na problém jsem náhodou přišel - nebyla vyplněna metrika brány, nastavil jsem tedy pro wan1 1 (primár) a pro wan2 2 (sekundár). Důvod, proč projde ping, ale zbytek komunikace už ne mi je tak trochu neznámý, stejně jak to, že to před 3 dny jelo :slight_smile:

Každopádně, kdybyste měli ještě tipy, jak zlepšít upload, tak uvítám - zkoušel jsem různá nastavení qos, ale to v mé malé síti nemělo žádný význam a jede to prakticky stejně při různých nastaveních.