Nefunkční přepínání wan pomocí mwan3

Po několika letech bezvadné funkčnosti se rozbilo přepínání dvou konektivit přes mwan3. Protože vždy aspoň jedna konektivita jede tak se na to hned nepřišlo a kdo ví kdy k tomu rozbití došlo? Třeba po aktualizaci na TOS 6.x ? Nevím …

Nyní jede vždy jen jedna konektivita a na druhou se lze přepnout jen tím, že resetuji rozhraní nebo celého turrise omnii.

Když nechám jednu nebo druhou konektivitu samostatně (jen jedna fyzicky připojená) tak připojení funguje, když nechám zapojené obě tak se připojuje jen přes druhou a první se chová jako nefunkční.

Zkusil jsem komplet mwan3 odinstalovat a odstranil i konfigurační soubory a vše znovu nastavil, tak se to chová stejně. Setkal se s tím prosím někdo? Má to nějaké řešení? Souvisí to s přechodem na TOS 6.x nebo je to úplně něco jiného?

Z dalšího testování mám pocit že to je rozbité opravdu hodně dlouho. Pravděpodobně ještě před TOS 6.x

Šel jsem do továrního nastavení a postupoval podle stařičkého návodu zde: Nastavení záložního připojení přes LTE pomocí mwan3 [Turris wiki]

A končím hned na samém začátku, má jít pingnout z obou rozhraní wan do internetu. Když je připojena první konektivita tak je v pořádku, ale jakmile připojím i tu druhou do LAN4, tak to shodí první konektivitu v SFP WAN.

Vidím že rozhraní v LuCi je trochu jiné než když jsem to před několika lety nastavoval, asi se něco změnilo zde a mám to nejspíš špatně naklikané.

Může mě někdo kouknout na /etc/config/network jestli je v pořádku pro účel který chci?

config interface 'loopback'
        option device 'lo'
        option proto 'static'
        option ipaddr '127.0.0.1'
        option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
        option ula_prefix 'fd55:539b:fd78::/48'

config device
        option name 'br-lan'
        option type 'bridge'
        list ports 'lan0'
        list ports 'lan1'
        list ports 'lan2'
        list ports 'lan3'

config interface 'lan'
        option device 'br-lan'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.0'
        option ip6assign '60'
        option ipaddr '192.168.50.1'

config interface 'wan'
        option device 'eth2'
        option ipv6 '1'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.000'
        list dns '8.8.8.8'
        list dns '1.1.1.1'
        option ipaddr 'xxx.xxx.xxx.xxx'
        option gateway 'xxx.xxx.xxx.xxx'

config device 'dev_wan'
        option name 'eth2'

config device
        option name 'lan4'

config interface 'wanb'
        option device 'lan4'
        option proto 'dhcp'