Nefunkční heslo pro přihlášení do nastavení Turrisu 1.0

Zdravím,
včera jsem na linuxdays nechal přeflashovat můj Turris z důvodu nefunkčnosti po posledním updatu.
Vše se zdá že je vyřešeno, Turris funguje ale mám velký problém. Mé původní heslo pro přihlášení do nastavení nefunguje.
Pravděpodobně se při přeflashování vymazalo a já se teďka nedostanu do nastavení.
Prosím můžete mi pomoct jaké heslo mám teď použít?
Děkuji s pozdravem,
Patrik Schwarz.

Dobrý den,
zkuste ho nastavit v http://192.168.1.1/foris/wizard/ (nebo použijte IP kterou jste si tam nechal dát)

Jinak budete asi muset rozmontovat Turris a jít přes seriovou linku viz https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/start#obnoveni_tovarniho_nastaveni sekce Zapomenuté heslo.

Díky za rychlou odpověď. Tak přez odkaz to bohužel nejde, takže budu muset vyzkoušet druhou možnost.
Potom dám vědět jak to dopadlo. Samozřejmně jestli má někdo ještě nějaký nápad, tak ho určitě uvítám.

Připojte počítač přes LAN kabel a ověřte, jakou IP mu přidělí. Pokud to bude adresa z rozsahu 192.168.1.x, udělali vám včera tovární a je třeba vše nastavit znova. Tj. v prohlížeči připojeného PC dát 192.168.1.1 a projít průvodcem

Mel jsem stejny problem. Protoze jsem ale koukal klukum pod ruce, tak jsem si vsiml, ze zadavali v procesu lehce upgradovany “kod od planetarniho stitu” ( ™ © Spacebals ) - a to je 123456
Tak jsem to prubnul jako heslo a voila! Fungovalo.

A to Vám to neřekli, jaké heslo Vám tam nastavují? To je divné? To jsou služby?

P.S.: Jinak tedy heslo super bezpečné … je vidět, že seděli na stánku a flashovali a flashovali, místo aby šli poslouchat přednášku Michala Špačka. Ten by jim ty “123456” rychle rozmluvil. :slight_smile:

Mockrát Vám děkuji za pomoc. Heslo je opravdu 123456 a poté se dostanu do menu prvního spuštění.
Takže jsem moc rád že to šlo tak jednoduše.
Ještě jednou velké díky.

Kluci co to tam opravovali mi to heslo zřejmě zapoměli zdělit což pokládám za docela zásadní chybu.
Ale na druhou stranu toho tam měli na práci docela dost. Takže prostě zapoměli.
Hlavní je že mi to dali zase dohromady a funguje to. A na zbytek problémů máme přece forum, který nikdy nezklame.

2 Likes

Nn, heslo nerekli, mel jsem kliku, ze jsem behem procesu uz trochu nervozne podupaval pred stankem a koukal na ne. Ale to uz povazuju jen za takovou tresnicku na dortu, protoze muj Turris meli na stole cca 7,5h (mereno odezvdani-predani). Takze zapomenute heslo uz byla jen drobnost. :joy:

1 Like

Dobrý den, náhodou jsem tam byl také (i když bez rozbitého routeru). A docela dobře si pamatuji scénku s heslem, jak se tam řešila. Teď nevím, jestli jste to byl zrovna vy, ale někomu to tam opravili a nabídli mu, aby si tam sám zadal heslo, nějak z toho sešlo a tam mu jeden z Turris týmu řekl, že heslo má nastavené na 123456 a ať si to pamatuje a hned změní.

1 Like