Nefunkční HaaS-proxy T1.1

Ahoj,
na svém Turrisu 1.1 (TOS 3.11.23) jsem si chtěl zprovoznit HaaS, nicméně, nějak se mi to nedaří. SSH honeypot mám zapnutý ve Forisu, token mi v /etc/config/haas sedí s tím co mám v haas.nic.cz. Když zkusím nastartovat /etc/init.d/haas-proxy start, tak to chvilku vypadá, že se haas snaží nastartovat, ale nepovede se mu to. Zkusil jsem tedy zadat přímo příkaz, který volá python2.7 a ten mi skončí s errorem:
requests.exceptions.SSLError: HTTPSConnectionPool(host='haas.nic.cz', port=443): Max retries exceeded with url: /api/validate-token (Caused by SSLError(SSLError("bad handshake: Error([('', '', '')],)",),))
Viz logy níže:

root@turris:~# ps | grep haas
16053 root      1352 S    grep haas

root@turris:~# /etc/init.d/haas-proxy start

root@turris:~# ps | grep haas
16091 root      1472 S    /bin/sh /etc/rc.common /etc/init.d/haas-proxy start
16092 root      1472 S    /bin/sh /etc/rc.common /etc/init.d/haas-proxy start
16098 root     21292 R    /usr/bin/python2.7 -m haas_proxy -n --pidfile=/tmp/haas.pid haas_proxy --log-file=/var/log/haas.log --log-level debug --device-token ce2*********************** --port 2525
16106 root      1352 S    grep haas

root@turris:~# ps | grep haas
16092 root      1472 S    /bin/sh /etc/rc.common /etc/init.d/haas-proxy start
16133 root      1352 S    grep haas


root@turris:~# /usr/bin/python2.7 -m haas_proxy -n --pidfile=/tmp/haas.pid haas_proxy --log-file=/var/log/haas.log --log-level debug --device-token ce2*********************** --port 2525
/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/__init__.py:83: RequestsDependencyWarning: Old version of cryptography ([1, 3, 1]) may cause slowdown.
  warnings.warn(warning, RequestsDependencyWarning)
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/runpy.py", line 174, in _run_module_as_main
    "__main__", fname, loader, pkg_name)
  File "/usr/lib/python2.7/runpy.py", line 72, in _run_code
    exec code in run_globals
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/haas_proxy/__main__.py", line 12, in <module>
    run()
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/scripts/twistd.py", line 29, in run
    app.run(runApp, ServerOptions)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/application/app.py", line 657, in run
    config.parseOptions()
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/application/app.py", line 624, in parseOptions
    usage.Options.parseOptions(self, options)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/python/usage.py", line 267, in parseOptions
    self.subOptions.parseOptions(rest)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/python/usage.py", line 277, in parseOptions
    self.postOptions()
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/haas_proxy/twisted/plugins/haas_proxy_plugin.py", line 71, in postOptions
    self.validate_token()
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/haas_proxy/twisted/plugins/haas_proxy_plugin.py", line 86, in validate_token
    data={'device-token': self['device-token']}
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/api.py", line 116, in post
    return request('post', url, data=data, json=json, **kwargs)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/api.py", line 60, in request
    return session.request(method=method, url=url, **kwargs)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/sessions.py", line 533, in request
    resp = self.send(prep, **send_kwargs)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/sessions.py", line 646, in send
    r = adapter.send(request, **kwargs)
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/requests/adapters.py", line 514, in send
    raise SSLError(e, request=request)
requests.exceptions.SSLError: HTTPSConnectionPool(host='haas.nic.cz', port=443): Max retries exceeded with url: /api/validate-token (Caused by SSLError(SSLError("bad handshake: Error([('', '', '')],)",),))

Ahoj, jedou ti na tom modráku správně hodiny?

ano:

    root@turris:~# date
    Mon Nov 15 13:23:46 CET 2021

Celý proces … zákaz a povolení HaaS z mezirestarty routeru bych zopakoval … ovšem jsi na poměrně staré verzi TOS.

Snažil bych se přejít (za dobré konstelace hvězd, měsíce a dobré nálady) na aktuální čistou verzi a vše dokonfigurovat. Takto nemůžeš zůstat navěky zakonzervovaný na staré verzi bez aktualizací.

2 Likes

To jsem zkoušel už několikrát. Jsem na poslední ofiko verzi pro Turris 1.1 (TOS 3.11.23). Na TOS 5.x nefunguje miniDLNA, takže se zatím nehrnu do aktualizace.

1 Like

Zde je odkaz, který se DLNA zabývá, ale je to staré Náhrada za miniDLNA

podařilo se mi zatím ten problém popostrčit:

  • -Mám podezdření, že démon miniDLNA startoval v době, kdy síťový interface ještě nebyl nahozen (proto v logu eth0 not found)…usuzuji tak dle času zapnutí počítače a časů v logu.*
  • -Provedl jsem tedy znova restart demona, nasledně jsem ho zavolal aby reindexoval obsah.*

poté dva androidí telefony server našli

a ještě toto MiniDlna not visible in Lan - #5 by Mattpll - Network and Wireless Configuration - OpenWrt Forum

Zkoušel jste toto fórum - nikdo jiný to na TOS 5 nepoužívá ? Hmm, teď vidím, že v tom nejste sám :frowning: . Tak ten problém oživte … snad bude odezva

Mám Turris 1.0 a MOXe na verzích 5.3, MOX jede v pohodě miniDLNA ale starý router jsem nedonutil.
Různé pokusy o změnu konfigurace, restarty, změny souborů a zdroje dat, nic nepomohlo.
Maximálně se mi zaindexuje jeden video soubor a konec.
Už jsem se s tím docela natrápil. Výsledek žádný.
Každá rada vítána.
Dík M,