Nefunkcni factory reset

Ahojte,
trochu jsem si dnes hral s interface nastaveni pres luci, a omylem jsem si udelal z turrise suprovy 5Ghz wifi bridge, takze se nemuzu nijak dostat primo na turris. ( Ja vim sikulka), ale problem je, ze mi nejde udelat factory reset,
podrzim reset 6s - naskoci modry diody - zeleny diody - cerveny diody — restart, — a jsem tam kde jsem byl.

jedna se o turris 1.0 s btrfs.

Dela se na btrfs factory reset jinak?

Na tohle bych doporučil řešení skrz command linu a příkaz schnapps s nějakým parametrem, jako např. restore nebo rollback (už si nepamatuji jak to tam je). Netuším, jestli tam máte nějaké snapshoty, ale je fajn je tam mít pro takovou situaci, jaká vám nastala. Pokud tam máte snapshot, tak by měl fungovat rollback.

Na BTRFS na Turrisu 1.x se doopravdy dělá factory reset jinak. (Je lepší, jak radí @qxstyles použít snapshoty), ale pokud snapshot není, tak jsou defakto dvě možnosti:

  1. Seriová linka (v tomto konkrétním případě pro zníčení oddílu microSD karty) a pak znova provést migraci na BTRFS (otázka je v jakém stavu se nachází TurrisOS v NAND) - píši v bodě 2.

Pokud by byl snapshot, tak je možné se pomocí seriové linky vrátit na předchozí snapshot

  1. Vyndat SD kartu (a přeformátovat či smazat soubory pomocí microSD čtečky).
    Po vyndání SD karty je otázka v jakém stavu je systém v NAND.
    Pokud jste před migrací prošel obnovením tovarního nastavení, tak je to fajn. Aktualizujte na novější verzi systému TurrisOS.Vložte zpět microSD kartu (je nutné radši znovu připomenu, aby byly na ní smazané data) a znovu provedte migraci na BTRFS.
    Pokud jste ovšem nedělal factory reset, tak je otázka, zda chcete zachovalé nastavení zachovat a nebo raději znovu přemazat.

Po přechodu na BTRFS doporučuji hned si vytvořit prvotní snapshot, aby bylo možné kam se vracet. :slight_smile:

schnapps create

Diky za odpovedi,
Snapshot jsem delal hned po migraci a updatu.

Takze factory reset button nahrava soubory z recovery na NAND predpokladam? Ale protoze defacto po migraci je NAND==recovery nic to neprovede a vrati se to zpatky na boot z karty?

"Pokud by byl snapshot, tak je možné se pomocí seriové linky vrátit na předchozí snapshot"
Muzu poprosit o navod? Konkterne mi staci prikaz na obnoveni snapshotu z schnapps.

Velice dobře je to popsané v oficiální dokumentaci.

https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/serial_link
https://www.turris.cz/doc/cs/howto/schnapps

(Jen se ujistím, zda jsem rano správně predpokladal, když jste provedl migraci, tak víte, jak se připojit do SSH a tudíž Vám SSH nefunguje ani po ethernetu?)

1 Like

Presne tak, na turrisi nejede DHCP, a nejde se na nej pres sit nijak dostat.
Nevedel jsem ze na seriovou linku jde poslat primo schnapps prikaz, diky zkusim.

Aha ono to primo leze do shellu, nevim proc jsem myslel ze to bude neco jineho :slight_smile: kazdopadne stacilo pouzit defaultni nastaveni /etc/config/network z https://www.turris.cz/doc/en/howto/vlan_settings_omnia#default_configuration

Diky vsem za pomoc.

1 Like