Nefunkční DHCP pro ipv4 po posledním udpate

Po posledním update (4.14.236-1-67f70e2f39f8e8859c56d42cced0b0b3) mi turris přestává přidělovat IPv4 adressy. Máte někdo stejný problém ?

Mně se to stává už hodně dlouho. Po některých rebootech to prostě nefunguje (většinou ale ano).

Dnes to řeším tak, že se přihlásím na router přes IPv6 a pustím /etc/init.d/dnsmasq restart. Kolegové tomu věnovali už dost času, ale nepodařilo se příčinu odhalit (a myslím že jsem byl jediný známý případ). Samozřejmě je možné, že ve vašem případě je příčina jinde než u mě…

Dnes jsem udělal update z verze 3.11.23 na Turris OS 5.2.3 na routeru Turris 1.0. Stalo se mi to samé. Tak jsem dal zase tovární nastavení přes HW tlačítko, trochu jsem zase aktualizoval a instaloval, ale povedlo se mi to přerušit, tak jsem se zatím vrátil k 3.11.23. Alespoň jsem si prohlédl nové prostředí Turris OS 5.2.3 :-). Až bude tento problém vyřešen, budu rád.

Možná je problém v tom že v reForis je uveden v kategorii Seznam klientů DHCP všude datum 1970-01-01 01:00, ale v Luci je většinou nekonečno.