Nefunkční collectd/grafy

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak mám rozchodit sekci v LuCi Statistiky>Grafy? Mám tam pouze toto:

Díky. Tak nějak s odřenýma ušima jsem to rozchodil. Jde nějak využít vložená SD karta (Turris 1.0) k ukládání dat, aby se mi tím nepřeplňovalo “interní” úložiště? A data se uchovala i po restartu.

Tam jsem se dostal, nicméně protože jsem BFU linux user, netuším jak je namountovaná ta SD karta. Nechal jsem ji tam po přechodu na BTRFS.

Pokud máte migrováno na BRTFS tak systém je právě z té karty a ne z interního (připájeného) úložiště. Takže stačí dát cestu k databázi někam mimo ‘/tmp’ (RAM) a i po restartu vám data zůstanou.

No, SD kartu jsem našel, ovšem jak tuto informaci využít opravdu netuším… mmcblk0p2 je soubor, nikoli adresář.

Souborový systém Přípojný bod Dostupné Použit Unmount
/dev/mmcblk0p2 / 13.83 GB / 14.36 GB 3% (455.74 MB)

Takže kamkoli mimo /dev a /tmp? U těch mi to v přípojných bodech píše tmpfs.

No, právě mi nedochází, jak mám v souboru vytvořit adresář. Jak říkám, nejsem právě zkušený linuxák…

Abych vysvětlil co vidíte v http://<ip-turris>/cgi-bin/luci/admin/system/fstab :
Zápis říká že zařízení /dev/mmcblk0p2 (v případěTurrisu 1.x je to karta vložené do šuplíčku pod pamětí), je připojena jako root = "/" (hlavní kořenový adresář) a tudíž Turris čte a zapisuje vše (mimo jiné přípojné body jako je /tmp, /dev ) právě na tu vloženou kartu.

Dle filozofie Linuxu bych být vámi použil adresář /srv pro ukládání té databáze grafů.
Stačí jenom v http://<ip-turris>/cgi-bin/luci/admin/statistics/collectd/output/rrdtool přepsat Úložný adresář: na /srv , dát “Uložit & použít” a data z grafů se budou zapisovat tam (na vloženou kartu která se sice teď bude více opotřebovávat, ale dá se snadněji nahradit, než připájené úložiště na desce Turrisu).

2 Likes

@RadoslavCap Možná by nebylo od věci nekomentovat příspěvky o kterých nic nevíte, nebo tomu nerozumíte. A pak by bylo forum o něco přívětivější a užitečnější.

1 Like

Rady konkrétně v tomto vlákně ohledně hierarchie ‘adresáře’ /dev/,
další ve vláknech lxc kontejnerů, kde popisujete své neúspěchy a nebo haas, kde se zmiňujete pořád o problémech, které jsou již dávno řešeny. Zmiňuji ještě sériovou konzolí, tam kde je to potřeba dokoupit dodatečné příslušenství.

Před nedávnem jsem se rozhodl, že na toto cenzurované forum již nebudu přispívat. Ale stále ho sleduji a čtu (jsem přece jen za ty roky s projektem Turris víceméně sžitý) a na toto reagovat … to mi nedá.
Myslím si, že takové příspěvky nepatří ani sem na forum, ani do PM. Toto forum má kodex chování a ten musí dodržovat všichni diskutující. A osobní urážky (ať podložené, nebo ne) sem nepatří v žádné formě.
Je s podivem, že na toto náš samozvaný cenzor nereaguje.

2 Likes