Nefungujici USB na Turris 1.x po upgradu na 3.9.4

po poslednim upgradu prestaly uplne fungovat oba usb porty.
zkouseno na peti rozdilnych zarizenich (usb hdd, usb flash, usb modem), nekolika kabelech, reboot nepomaha.
pripojeny disk se pri poslechu normalne toci. vsechny zarizeni ktere jsem zkousel jinde funguji bez problemu…
v logu nic, lsusb nic, lsblk nic, dmesg nic - ze by se nekde vloudila chybka?

muzu pozadat o vyjadreni nekoho z maintaineru?
testujete nove verze na 1.x jeste vubec?
prislo by mi to spravedlive pokud vam stale dobrovolne posilam data…
diky

To se mi stává také, hlavně když je změna jádra, restart nepomáhá, musíte úplně odpojit napájení a po chvíli opět zapnout a pojede to.

Mám verzi 1.1, v3.9.4 , na jednom USB mám USB3 HDD, na druhém BigClown USB dongle. A USB šlape jak má. Vše funguje.

Turris 1.0 a měl jsem s USB stejné problémy - řešil jsem v několika vláknech - nevyřešil … měl jsem zapojen Gadgets dongl a TV tuner z Ebay … spoustu měsíců vše fungovalo OK - potom jednou po výpadku elektřiny a restartu USBčka nefungovaly - nepomohlo nic - jen odpojení od napájení a nechání pár minut router vychladnout … po pořízení Omnie jsem Gadgets dongl i TV tuner přepojil do Omnie … chvíli vše OK a po pár týdnech opět výpadek USB - stačil restart … momentálně mám zapojen jen Gadgets dongl a TV tuner je odpojený - zatím bez výpadku - toť aktuální stav … časem zase zkusím připojit tuner a uvidím co bude.

Zdravím,
k tomuto specifickému problému budu rád, když někdo z vás k routeru připojí sériovou linku a pošle nám výstup z konzole před restartem a po restartu.

Pokud někdo nemá možnost připojit k routeru sériovou linku, tak by mělo teoreticky stačit, když nám zašlete diagnostiky před restartem, kdy vám fungují usb porty a po restartu, když nefungují, ať víme, kde máme hledat chybu.

Diagnostiky, prosím, neukládejte na veřejný filehosting server nebo dokonce na cloud. Obsahují citlivé informace a pošlete nám je v příloze na e-mail tech.support(at)turris.cz. Stačí uvést předmět shodný s názvem tohoto vlákna a já už budu vědět o co jde, abych to mohl předat vývojářům, kteří se na to podívají.

1 Like