Nefunguje samba v windows 10

zdravim, mel jsem problem s uspavanim,… podle rad zde jsem odstranil service partition 128MB co jsem ani nevedel ze tam byl, naformatoval disk na ext4 s dobrym umyslem, ze to pujde rychleji trena nez ntfs a tak, a ze si hodim data na ten disk pres sambu teda ve windows…

ale bohuzel mi to pise ze nemam opravneni. I kdyz jsem treba pripoijl sitovou jednoku v tento pocitac s prihlasovacimi udaji roota stejne jako jsem to delal kdyz disk v turrisu byl ntfs, a jelo to… ted nemohu vytvorit zadnou složku2018-08-11_151925

mam tam pouze slozku lost+found ale nemohu ani s ni nic delat… prosim, da se s tim neco delat? :slight_smile:

A jsou v LuCI v sambě nebo přímo v configu nastavena práva?

ahoj, no tak v Luci jsem nezaskrtl to aby to bylo pouze pro cteni, a naopak jsem zaskrtl povolit hosty. stejne jak jsem to udelal kdyz jsem disk mel v ntfs. a porad se nechce vypinat točení disku :frowning: - pritom jsem odstranil skryty “service partition” co nekomu zde v foru pomohlo… a porad se točí… dokazete mi tu nekdo poradit jak overit co je spatne…? mam celkem novy hdd box z tech par co jsou v nabidce v obchodech, konkretne tento : https://www.alza.cz/axagon-ee35-xa3-aline-d1775025.htm - treba tu na alze je nejprodavanejsi… nechce se mi verit,ze by ten chipset toho boxu neumel poslat prikaz “spin down” :frowning:

Tak přímo výrobce boxu radí to zkusit nastavit pomoci HDDScan.
https://www.axago.cz/en/podpora-faq?menuItemId=90&do=getFaqs

Skontroluj registre, konkretne AllowInsecureGuestAuth nachadzajuci sa v:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters]


https://support.microsoft.com/en-us/help/4046019

co znamena to 0777? :slight_smile:

Try to read it.

btw ted jsem se dostal k tomu pocitaci a hledam v tech registrech… a nemam tam ten klíč… mam ho proste vytvorit nebo je neco spatne?

Aaa… Už je mi jasné to 0777 díky snad to pomůže :slight_smile: ale že jsem ti u ntfs nemusel dělat a nechal jsem ti prázdné… Čím to může být? :thinking: navíc jsem se s tímto v návodu na dokumentaci na webu turrisu nesetkal co jsem procházel… Každopádně dík chlapi

PS: jak tam píšou others… To znamená jakého uživatele? Že by se někdo na tu sambu dostal a mohl upravovat jen tak po IP adrese…? Nebo by taky musel nějaké uživatelské jméno a heslo zadat? Omlouvám se za hloupé otázky asi z vašeho pohledu a dík moc za trpělivost

Tak nastavení 0777 práv nepomohlo, stále nemám oprávnění k vytvoření nové složky v tom sdílení “multimedia” v připojnem bodě /mnt/nas… Zkusím pak až zas budu u počítače dneska v noci nebo zítra ráno vytvořit ten klíč registrech jestli to pomůže :thinking::pensive:

Ak sa v registroch nie je ten kluc nastaveny na 0, tak potom v tom problem nie je. Bude to v nastaveni prav foldra zdielaneho adresara.

jak pise @waiet … jake opravneni ma ten adresar multimedia kde chces vytvorit vzdalene adresar? pro public bys mohl dat

cd /mnt/nas
chmod 777 multimedia

Zkusil jsem jak we Windows upravit práva, tak potom přes terminál jak mi teď poradil Jork… Ale stále errory :confused: jak jako není složka když v Share points nebo jak se to jmenuje to tak mám nastaveno a na screenu z Windows vidíte v připojnem bodě /mnt/nas síťovou složku multimedia :confused:

tak to vypada ze to pomohlo :slight_smile:
s tim ze jsem musel ale trochu improvizovat :smiley: nejprve tvuj prikaz nesel, ze tam slozka multimedia neni (nechapu jak funguje ten pripojny bod kdyz tam tu slozku multimedia nevytvoril :? … ) kazdopadne /mnt/nas funguje… a tam jsem dal mkdir multimedia, to ji vytvorilo, te jsem pak dal ta prava 777 a to uz jelo jak ma :slight_smile:

ale ja chtel mit uz tu nadrazenou slozku pristupnou, (tak jsem zkusil udelit prava “chmod 777 nas” a to proslo a uz mam prava i tam :slight_smile: jen je zvlastni ze to pres luci proste nebralo jak jsem zadaval 0777 a tak. pritom jsem vzdy dal ulozit a pouzit) abych si tam mohl delat slozky v sambě, bohuzel lost+found skryt nejde, ale tak si vedle toho udelam slozky filmy, hudba, serialy treba :slight_smile: a do tech pak nahazu data aktualne mi to haze z pc na ten disk data “rychlosti blesku” :slight_smile: nekdo se tu sice dostal na 80MB/s , pro me je ale podstatny rozdil oproti ntfs kdy jsem mel rychlost kolem 15MB/s , ze ted mam 50 :))) dík moc vsem ! :slight_smile:


moc jsem editoval, tak tu mam zakaz editace na 20h jeste :smiley: :frowning:
tak se omlouvam ze ten zmatek výše

jen k dokonale spokojenosti mi chybi spristupovat k SMB pres vlc v mobilu. Drive mi to slo, mel jsem tam jen ip adresu moji, a root uzivatel a heslo a skupinu workgroup a najelo to. Ted se tomu nechce po tom jak jsem to delal s temi pravy a celkove jak je to jine s tim ext4 trosku. A co uz vubec nechapu, vsiml jsem si ze sluzba samba byla zakazana… povolil jsem ji tedy a spustil. Porad stejny vysledek.
Dokazal by mi nekdo prosim poradit jak pristupovat k te sambe zvenku - jak se prihlasovat? ve win to ani nechce jmeno a heslo zadne, a zkousel jsem i port 139 zadavat, ten je v turrisu povolen od defaultu tusim… porad nacita nacita a nic. Zkousim to na mobilni siti… drive mi to slo jak jsem ten disk mel ntfs - zas netusim kde muze byt zrada

tu masku 0777 pre adresare a subory co si zadaval v luci, to je pre nove subory, ktore vytvoris prostrednictvom samba clienta.

1 Like

zkousim teda zprovoznit vsftpd, no vsimnul jsem si v sekci software ze mam volne misto pouze 5% (11MB) - jak nejefektivneji to mohu procistit? nejake tovarni nastaveni, nebo proste jak vedet co smazat a hlavne jak? diky :confused:


jak vidim to ftp, nejake nastavovani, radeji budu mit sambu z internetu :confused: jen nevim kdeje zakopany pes jak rikam kdyz to predtim slo… povoleny port mam 139, prihlaseni v vlc na mobilu delam stejne jako drive… :?

pokud mate v sekci software v luci jen 5% a neinstaloval jste nejake velke balicky tak to spise vypada ze misto na disk jste zapisovat disky na vnitrni pamet … taky se mi parkrat stalo ze se mi pripojeny disk zahadne odpojil, nicmene pripojny adresar tam byl porad a ja pres sambu zapisoval soubory do vnitrni pameti nebot link na disk chybel.

kdyz jsem si dal sdilet adresar etc, tak pres vlastnosti vidim velikost 1,73 MB a velikost na disku 750 MB :frowning: ale tusim cim to je, … ze ty 1kB soubory kterych tam je plno, zabiraji vic mista na disku, kvuli nejakym tem alokovanym prostoram, blokum nebo tak neco - asi to neumim presne vyjadrit, ale snad si rozumime :slight_smile:

jinak tam neni nic meho, co bych tam hodil, navic jsem kopiroval jen velke mkv soubory co by se na interni pamet asi ani nevlezly - a v minulost ijsem zkousel instalovat nejake balicky kdyz jsem zkousel nejake ftp zprovoznit - ale ted kdyz dam v sekci software hledat ftp tak mi to nenajde nic a prostenevim ani ktere balicky tam byly od zacatku a ktere jsem pridal ja … kde jeste mohu zkusit hledat co tam muze zabirat misto?

ps: dokaze mi nekdo poradit prosim jak zprovoznit tu sambu z internetu? :frowning:

mam nastaveno toto a myslel jsem si ze by to melo fungovat, ale nechce se tomu v vlc kdyz zadam adresu severu svou statickou ip, a jinak necham nastaveni stejne jako kdyz jsem v mistni siti a misto staticke ip zadam 192.168.1.1 - tak naskoci hned

tak znicehonic uz to jde… - tak teda nic, jen jsem zvedavy jak se bude chovat disk ohledne uspavani, ale jinak super! :slight_smile:
VSEM MOHU DOPORUCIT PRECHOD Z NTFS NA EXT4 :slight_smile: hlavne kvuli rychlosti…
a kdyz nepujde pristoupit ke slozce, staci v terminalu dat ta prava “chmod 777 SLOZKA” a je to :slight_smile:

jeste jednou dik moc vsem za vse! :slight_smile: omlouvam se za bordel zde v foru, bohuzel jak jse mpsal nemohu upravovat- kdyztak poprosim moda pokud bude mit cas o upraveni tematu . Hezky vikend vsem! :slight_smile:


akorat teda to interni uloziste mam plne … ale snad to nicemu nevadi :smiley:


tak se mi povedlo to smazani neceho co jsem tam omylem hodil a mel jsem plnou interni pamet :smiley: ted mam nejak 200MB volne… staci - se to tvarilo normalne ze tam je 8GB mkv soubor :smiley: ale zabiral v skutecnosti mene mista ze…, a proste jak jsem resil to mountovani tak fakt to vypadalo ze to je ono, a pritom se mi povedlo tam mountnout asi prave tu interni pamet jako nas :smiley: tak dik i za tu radu :slight_smile: doslo mi to ted kdyz jsem omylem vypnul vypinac prodluzky a pak jsem tam misto toho disku videl prave tohle :slight_smile: