Nefunguje mi netmeter

Máte nastaveno history 10, nebo v čem máte problém?

1 Like

Já jsem na nic nesahal … já nic - já muzikant. Ono samo … vážně

EDIT:
… nastavil jsem history na 500 a hle … ona se ve Foris objevila historie od února … ale na serveru nic.

a @ztomikz má taky v setu historii 10 záznamů

================================
EDIT: ona tedy žádná historie dva roky dozadu není potřeba, toto měření je jen na kontrolu kvality připojení nebo zjištění změny k horšímu nebo lepšímu :slight_smile: podle práce “internet providera”

Mám to úplně stejně
Kód z Turrisu mi na webu žádné platné měření nenajde

2 Likes

Taky mi to teď nejde, ale dříve to fungovalo.

2 Likes

Stejný problem u Turrisu 1.1. Dřív to taky fungovalo.

1 Like

Zdravím. Netmetr synchronizační kód udržuje v /etc/config/netmetr . Nepředpokládá se totiž, že by se pro jedno uid měnil. Zdá se ale, že se při přechodu na vyšší verzi na straně control serveru něco změnilo a kódy se přegenerovaly. Řešením je odstranít z /etc/config/netmetr řádku option sync_code 'xxxxxxxxxxxx'. Netmetr pak při dalším měření synchronizační kód aktualizuje. Celá historie přitom zůstane zachována.

Potvrzuji, že toto pomohlo. Hned po odstranění řádky sice první test neproběhl (“Testing failed” - nevím, jestli náhoda, nikdy předtím se to ale nestalo), napodruhé už ok a nový kód funguje.

Ano, pomůže smazat synchro kód.

Pozoruji ale chybu v zobrazeném čase, posun o 2 hodiny,
vypadá to že Turris změří a vezme správně nastavený SELČ
ale na stránkách Netmetr se to nejspíš zobrazuje podle UTC.

Tak u mně smázání sync kódu pomohlo. Po smazání a prvním testu se sync řetězec v config souboru doplní a pak je třeba tento kód přidat na webu do chlívečku synchronizovat.

Správný čas testu, který je udán ve Foris rozhraní … například nyní 8:53 je ve výsledcích na webu https://www.netmetr.cz/ posunut na 6:53 hod.