Nefunguje DNS, ale jen na Turrise

dns

@Pepe díky, odpověděl jsem (nemám kabel :frowning: ) a omlouvám se, mail dorazil, nějak unikl mé pozornosti.

omlouvám se, fakt jsem trotl… hledal jsem nějaký speciální kabel a ono jde o obyčejný microUSB-USB A

zkusím sám - zatím jsem narazil na to, že Putty na win10 (po úspěšné instalaci ovladačů a přidání HW) se nepřipojí na com4 (nedělá nic - černá obrazovka). Zkusím jiné Win, čistou instalaci…

Když se podíváte do tohoto https://doc.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/serial_link#seriova_linka_pro_turris_10_11 návodu a uvidíte v ovladačích ten COM port (asi ve Vašem případě COM4), pak z PuTTY to musí chodit, jen musíte ještě zadat rychlost a přepnout klikátko na serial dle návodu. Pokud ale v ovladačích máte otazník, pravděpodobně nebudete mít nainstalované ovladače.

Po stisknutí tl. Open v PuTTY je opravdu jen černá obrazovka, ale když startuje router, musí se objevovat boot text.

EDIT: Tak to je dobré, v návodu je chyba! Má to být rychlost 115200

tak jsem to dal. čisté win7 a tam mi Putty naběhl na první dobrou. Prošel jsem to celé a mám aktuální verzi a vše se zdá . funguje… díky za pomoc