Nefunguje DNS, ale jen na Turrise

Aha, omlouvám se – že by to byla tak stará verze že tam tohle zaškrtávátko není? Ani nepamatuji že to tak někdy bylo…

Pokud si vzpomínám, tak nastavení DNSSEC se objevovalo až po vypršení smlouvy. Chyba bude nejspíš v ověření platnosti.

Zkus editovat
/etc/config/foris

config config 'contract'
option valid '0'

Poté zkusit vypnutí dnssec přes foris

Slo by to pls trosicku konkretneji?

BTW ja myslim, ze by mi stacilo i to nastaveni PINu na SW1 a prehrat NOR, nebo ne?

To přehrání NOR nevím, jen jsem poskytnul návody a relátkuji…

Uz ani nevim, co jsem vsechno zkousel, nicmene najednou mam Forris ve verzi 94.2 a lze vypnout DNSSEC. Nicmene updater.sh pada, smazal jsem mu updater.pem, ale z URL z toho obrazku to nejde stahnout, takze ted jak z toho ven.

S tím mazáním bych si dal pozor, nicméně podle tohoto návodu by se měl updater zase zpravit: Turris OS 3.10 je nyní v RC!

Tak jsem zkusil Factory reset a jsem zpet, problem je, ze cesta /etc/config/resolver neexistuje. Nejhorsi je, ze uz ani nevim, co jsem zkousel a jak jsem se presne dostal do toho Forise 94.2

K tomu Forisu jste se asi dostal aktualizacema, takže aktualizovat, restartovat…

Ještě jenom upozorním, že aktualizace trvá i několik minut, takže mít trpělivost…

Takze timto postupem jsem se dostal k Foris 100.4 a OS 4.4.191:

wget http://217.31.192.101/openwrt-repo/turris/packages/turrispackages/dnssec-rootkey_0.0.2-1_mpc85xx.ipk
opkg install dnssec-rootkey_0.0.2-1_mpc85xx.ipk

wget http://217.31.192.101/openwrt-repo/turris-nightly/packages/base/libssp_4.8-linaro-7_mpc85xx.ipk
wget http://217.31.192.101/openwrt-repo/turris-nightly/packages/turrispackages/c-rehash_1.7-3_mpc85xx.ipk
wget http://217.31.192.101/openwrt-repo/turris-nightly/packages/base/ca-certificates_20190110-1_mpc85xx.ipk

opkg install libssp_4.8-linaro-7_mpc85xx.ipk
opkg install c-rehash_1.7-3_mpc85xx.ipk
opkg install ca-certificates_20180409-2_mpc85xx.ipk

Problem je, ze to jede evidentne jeste na JFFS2, do NOR se neprimountuji a nezjistim tak, co v ni je. Zmigrovat na UBIFS ci BTRFS mi nejde. A taky se desim, co by se stalo, kdybych udelal ted Factory reset :slight_smile: Predpokladam, ze bych byl zase na zacatku.

Bylo by dobré požádat někoho, kdo to má zasebou již zmigrované - já to ale bohužel nejsem, vlastním Omnii, takže se předem omlouvám, že Vám s tím nepomohu.

Nemyslím si, že je úplně vhodné odpovídat za každou cenu i když si nejste úplně jistý. Jako výchozí DNS resolver na Turris 1.x je Unbound nikoliv Knot Resolver jelikož se nedaří zkompilovat závislost luajit pro PowerPC architekturu. Postup, co zvolil a zde zveřejnil @s474n je ten který mi fungoval již párkrát, když router měl JFFS2, abych jej vyaktualizoval na verzi Turris OS ve které je součástí balíček nor-update, který aktualizuje záchranný image na 3.8.5 a následně potom provést factory reset. Akorát je možné, že se časem mohou změnit verze balíčků.

Případně se potom dá štelovat s přepínačem SW1 a imagem pro microSD kartu, kde je verze 3.8.5.

Já se aspoň snažím, když né někdo jiný, “… čím víc hla, tím víc rozumu…” - technická podpora přetížená a řešení nikde. Čekal jsem, že forum je od toho, aby se na něm diskutovalo (i byť nesprávně) a pokud se zmýlím (nebo nevím odpověď), tak se řádně omluvím. Ale když se tohoto problému chcete chopit sám, máte prostor…

1 Like

Tak jsem jeste vecer (teda spis brzo rano) vyzkousel Factory reset a skoncil jsem uplne.

Welcome to rescue mode
..
..
unxz: corrupted data
tar: short read
/etc/rc.d/S01flash  [fail!]

A hotovo smytec. Vsechny diody sviti cervene a nic. Pri beznem restartu se vratim do funkcniho stavu, ale evidentne je nakopnuty cast s medkitem.

Pri vyzkouseni “nor-update” mi to pouze napise “Already up to date”.

BTW “hrani” s piny SW1 bych opravdu rad zkousel, ale vzhledem k tomu, ze deska ma potisk v jedne strane a soucastky jsou osazeny naopak, tak opravdu nevim, kde je 1 a kde 0 (to, ze se pise sest cisel a je zde 8 prepinacu uplne preskocim). Je opravdu tak slozite, aby navody v dokumentaci byly udrzovane a v takovem stavu, aby trosicku pouceny uzivatel to zvladl realne zprovoznit? Uz se s tim uprimne (doslova) jebu X hodin, predtim X dni pres TeamViewer a stale nejsem schopen to plnohodnotne rozjet.

Nehledáte náhodou toto?
https://doc.turris.cz › doc › _media › turris_pinout-v1_2

1 Like

O tom vim, ale z toho nejsem vubec moudrej, protoze nevim kde je stav 0 a kde 1. Ono kdyby byl treba v dokumentaci konkretni obrazek, jak to mit nastavene, tak by to bylo jednoznacne.

Hele, jsem v práci takže vařím z hlavy, ale:
když mám router LEDkama k sobě
SW1 je vlevo dole a PIN 1 vlevo dole
první dva jsou nahoru, takže nastaveno “1”.
Podle tabulky 110010

Takze aktualni stav zapojeni je 11001010? To by znamenalo, ze uz to je nastaveno, ne?

Ano, myslím že takhle to je default, ten poslední řádek v tabulce.
při přepnutí na kartu jsem přepínal dva piny, to se mi vybavuje.
To znamená první a třetí.

Takze jsem to zkusil preskladat podle tohoto navodu:

Vypise mi to Erase Flash Bank, potom to zapisuje Copy to Flash a skonci HOTOVO a dal nic nedela. Potom jsem zkousel X variant, od stisknuti na RESET (to opakuje komplet cely proces znova - logicky) anebo kdyz preskladam zpatky piny, tak mi to pada na:

Error reading superblock on volume 'ubi0:rootfs' errno=-19!
ubifsmount - mount UBIFS volume

Usage:
ubifsmount <volume-name>
    - mount 'volume-name' volume
UBIFS not mounted, use ubifs mount to mount volume first!
ubifsload - load file from an UBIFS filesystem

Usage:
ubifsload <addr> <filename> [bytes]
    - load file 'filename' to address 'addr'
UBIFS not mounted, use ubifs mount to mount volume first!
ubifsload - load file from an UBIFS filesystem

Usage:
ubifsload <addr> <filename> [bytes]
    - load file 'filename' to address 'addr'
WARNING: adjusting available memory to 30000000
Wrong Image Format for bootm command
ERROR: can't get kernel image!

Coz by znamenalo, ze je ta oblast prazdna, ne?