Nedostupný Turris 1.0

Chtěl jsem provést migraci OS z 3.x na 5.0 a postupoval jsem podle 3.x migration - Turris Documentation
Bohužel jsem neměl připojený Turris přes kabel, ale přes wifi a průběhu migrace se mi odpojil a už jsem se na něho nedostal. Poté jsem chtěl provést obnovu do továrního nastavení, ale po resetu dojde k tomu, že se Turris sekne na červených LEDkách a dál se nedostanu.

Chtěl jsem připojit Turris přes serial port, ale po připojení k WINu ve správci úloh není nalezen připojený COM port. Zkoušel jsem to na 2 různých PC s winem a jednom Macu a na všech se to chová stejně. Po připojení USB kabelu problikne dioda u micro USB portu a tím to také skončí. Postupoval jsem podle návodu Serial connection - Turris Documentation

Měl by někdo nějaký nápad co s tím mohu ještě zkusit udělat?

A co vyndat microSD kartu? To by měl nabootovat původní systém. Když už jste ve fázi připojování sériové konzole, tj. předpokládam se sundaným krytem, nemělo by být vyjmutí karty žádný problém

Můžete zkusit vložit novou SD kartu se systémem a popsat, co se stalo.

pokud vyndám vloženou microSD tak po nabootování skončí modrých ledkách a je nedostupný
na microsd jsem měl nahraný image z http://repo.turris.cz/turris/sdcard-rescue/sdcard.img

postupoval jsem podle cs:troubleshooting:sdcard_recovery [Turris wiki] ale skončím na tom, že nejsem schopen pustit

  1. V počítači spusťte příkaz minicom -D /dev/ttyUSB0

pokud použiju http://repo.turris.cz/turris/sdcard-rescue/sdcard.img na SD kartě tak skončí na modrých LED ale router není dostupný

Vyzkoušej jiný USB kabel. Je možné, že ten kabel máš jenom nabíjecí a nejsou v něm zapojené datové piny.

Jsi si jistý, že otevíráš správný sériový port, se správnou rychlostí 115200 b/s ?
U toho konektoru na desce jsou dvě diody, ty blikají když se něco děje na sériovém portu. Jedna bliká při vysílání a druhá bliká při příjmu. Když zapneš napájení, tak by se jedna měla rozblikat a signalizovat výpis bootovacích zpráv. Děje se to?

2 Likes

měl jste pravdu, ta chyba byla opravdu v tom kabelu. Díky!

3 Likes