Nedaří se migrace na TOS 5

Baterka je v pořádku, proměřil jsem ji a má 3.28 V (úplně nová má 3.35 V). S tím časem nevím, před migrací byl čas nastaven na synchronizaci s NTP serverem. Můžu ještě zkusit nastavit čas ručně a večer projet celou migraci znovu.

tak nakonec se s pomocí Turris support teamu podařilo rozjet:

takže to s časem routeru má co dělat, budu mít nejsíš opotřebený ten čip, protože baterka je dobrá. Teď už to zdá se vše jede až na neindexující MiniDLNA, ale to se rozebírá vedle.

2 Likes

Vida, opotřebený RTC čip. Koho by to napadlo. :slight_smile:

Mám tři modráky (a Omnii), takže tohle mne jeden čas docela trápilo…

Jinak ta automatická migrace z TOS 3 na 5 se mi nikdy nepovedla a bylo třeba řešit to medkitem, což byla otázka chviličky.

3 Likes

Nevím, kde se tohle odkud vzalo, ale asi je potřeba se k tomu vyjádřit. :slight_smile: Chápu, že občas naše supportního oddělení toho může mít dost a může některé věci vnímat jako HW závady jakožto nejjednodušší řešení obzvlášť s reboot issue, které řešíme s procesorem Marvell Armada 3720 a výrobcem.

Tak v tomto případě tomu tak není. Nevím jak to vnímají kolegové v týmu, ale za mě je modrák z hlediska hardwarové stránky velmi povedený kousek a věřím, že nám má co ještě ukázat. Na všem se najdou neduhy jako třeba malé interní uložiště pro naše účely, ale 256 MB je stále dost oproti podporovaným routerům v OpenWrt. Abych podpořil své tvrzení, tak mohu dodat menší statistiky z mého působení na supportu a to je, že s nefunkčním, resp. opotřebeným RTC čipem jsem se nesetkal na Turris OS 3.x. Kupříkladu v několika případech jsem se setkal, kdy došlo k přepětí způsobeným zařízením třetí strany nebo vyšší mocí (= blesk). Ať už to byl modrý Turris nebo router Turris Omnia, ale to se dalo řešit tím, že se ten konkrétní port, pokud to případ dovolil nepoužíval a softwarově se to přenastavilo na jiný. (Záměna WAN portu za LAN4, např.). Pak jsem se setkal třeba s tím, že pár lidí zkoušelo testovat, co vydrží eMMC paměť na routeru Turris Omnia, ale i to se dá řešit pomocí bootování z mSATA SSD.

Každopádně zpátky k tomu údajnému případnému opotřebení RTC čipu možná se prostě jednalo o issue následující issue, které se nám podařilo vyřešit a bude opraveno v Turris OS 5.3.4 RC4.

1 Like

Narazil jsem na identický problém jako @mfilip2 u 1.1 co se týče upgradu přes btrfs a dál přes Migration to TOS5 - stejné výsledky.

Zkoušel jsem i čistou instalaci turris1x-medkit-latest.tar.gz, ale tam mi blbnula WiFi 1, nešla v reForisu vůbec nakonfigurovat, přes luci ano, ale zase nějak podivně polofunkční (na 5 GHz).

Tak tedy počkám na 5.3.4 RC4.

Od února máme verzi 5.3.5, takže asi už vyřešeno.
Problém budeš mít asi jinde.

1 Like

To je možné, ale kde… Baterka je nová, hwclock je OK, čas drží. Když udělám čistou instalaci, tak jak píšu, u WiFi 1 (standard dodaná se strojem) nejde ve reForisu uložit nastavení, jedině přes luci.

Jako mám pár routerů přeflashovaných na OpenWrt, které běží měsíce a WiFi bez problémů na obou frekvencích, ale na tohle nemám nervy ani čas. Zkusím to zase za půl roku, zatím zůstávám na 3. :slight_smile:

Tak v tom případě mě napadá kontaktovat naší technickou podporu, která je k vám dispozici na e-mailu tech.support@turris.cz, protože bez logů se asi zřejmě nikam nedostaneme a nebudeme vědět, co se ve Vašem případě děje. Verze Turris OS 3.x už není v současně době podporována a ani pro ní neposkytujeme podporu.

1 Like

Foris přes “normální” upgrade přes balík (oficiální cesta) skončí na Remote Exception: Internal error Retval=-4 for (’/usr/bin/list_notifications’, ‘-n’)(’<class ‘foris_controller.exceptions.BackendCommandFailed’>’)
když zkusím root@turris:~# /usr/bin/list_notifications -n
/usr/bin/list_notifications: line 65: jshn: not found

Ano, nabídli mi “Předpokládaná cena opravy 300-400 Kč bez DPH plus poštovné 100,-Kč.”, pro mě je jednodušší ten stroj nechat tak, jak je (ne z důvodu té částky, ale spíš z důvodu logistiky s tím spojené), protože v okamžiku, kdy bych jej měl nahradit nějakým na OpenWrt přeflashovaným Xiaomi 4A Gigabit, už to tak nechám.

Hmmm. :frowning: Důvodům rozumím. Ticket jsem si na podpoře dohledal a snad se nám podaří vyřešit to k oboustranné spokojenosti.

1 Like

Tady jsem nahrál, jak se dělá ruční migrace modráka na TOS5.
https://asciinema.org/a/477351

Na tu wifi se podívám.

2 Likes

S Wi-Fi máš pravdu, povedlo se mi to zreplikovat, viz Turris 1.x - wifi settings are not saved (#834) · Issues · Turris / Turris OS / Turris OS packages · GitLab

EDIT: Issue přesunuto do Turris 1.x - wifi settings are not saved (#235) · Issues · Turris / Foris Controller / foris-controller · GitLab

1 Like

Ahoj. Tu Wi-Fi teď nejspíš nevyřešíme, dokud se nevydá oprava. V současné době bude nejlepší provést základní konfiguraci v průvodci a o WiFi se postarat v LuCI.
Děkujeme za nahlášení bugu!

1 Like

O víkendu to otestuju v luci, nemám zase tolik volného času.

Pokud bych neměl tolik času, přiznám se, že bych raději investoval ty čtyři stovky a měl to vyřešené. V CZ.NIC už jsem s routerem také byl a s trochou nadsázky šlo o akci na počkání, ale chápu, že ne každý může přijet.

1 Like

Medzitym sa - pokial su moje informacie spravne - pokrocilo, a nebudu potrebne ani tie 3,4 stovky. Doslo ku komunikacnemu sumu a verim, ze bud router uz k nam cestuje, alebo skoro bude.

1 Like

Poté, co mě zbuzerovala manželka, jsem se k tomu dokopal, nainstaloval HBS, 5G wifinu nastavil v luci a nefunkční manželčin Facebook Lite zprovoznil přepnutím IPv6 ze server na relay master. Díky za poznatky a těším se na opravu issue 235 v HBS.

1 Like

Super, dobra praca. Som rad, ze sa to podarilo. Sme radi za kazdeho Modraka, ktory dalej zdarne sluzi!