Neda sa pripojit - problem

Zdravim
mal by som na Vas prosbu-otazku, mam turis asi 2 tyzdne ale ako som ho zapojil tak mi z casu na cas nezobrazi nejaku stranku. A po chvili mi ju uz zobrazi bez problemov. Ak by to bola iba jedna stranka to by som chapal, ale nezobrazuje rozne stranky z netu a za cca 1-2 minuty ich uz zobrazi. Nemate s tym niekto skusenost, zacina ma to dost iritovat ze potrebujem nejaku stranku a vypise mi ze NEDA SAPRIPOJIT ale ked dam refresh tak mi ju tam da hned alebo ako pisem za cca 1-2 minuty. Co s tym prosim?
Dakujem
Roman

Podle popisu se jedná zřejmě o Turris Omnia? Máte verzi 3.8.4?
O které stránky se jedná?

dobry vecer
zakazdym sa jedna o rozne stranky, napr HP.com a stranku s drivermi a musel som 5 minut cakat kym sa to rozbehlo. Otvorim napr 2 stranky web.archive.org za sebou a jednu mi otvori a druhu nie. Ale ked dam refresh tak mi nabehla aj ta druha.
Som z toho blazon.
Pozeral som tu verziu a je 3.8.4.
Dakujem za pomoc.
Roman

Problém, co popisujete je velmi zvláštní. Máte před Omnií zapojený nějaké zařízení od ISP (poskytovatele internetu)? Pokud ano, tak je lepší ho přepnout do BRIDGE, abyste neměl 2x NAT. A propo, co máte za poskytovatele? Stránky načítáte přes 2.4 GHz WiFI / 5 GHz nebo kabelem? Nemůžete mít packet loss (ztrátovost packetů)?

Zdravim Pepe
aj mne je to hrozne zvlastne, pred Omniou mam iba DSL modem ktory je prepnuty na Bridge a pri instalacii pisalo ze je vsetko v poriadku. Som pripojeny na Omniu priamo kablom a cudne je ze jedna stranku nacitam, druhu nie, ale v pohode aj tretiu, ked sa vsak vratim na tu druhu co nenatiahlo tak mi niekedy ani 2-3 minuty nechce nabehnut aj ked robim refresh a pritom v pohode surfujem na inych strankach a potom z nicoho nic nebehne aj ta stranka.
To sa mi tam zda take cudne.

Forwarding vypnutý/zapnutý?

kde to zistim - omnia alebo modem? :slight_smile:

jasne omnia - forwarding zapnute

Zkuste vypnout, zda to pomůže. Popisovaný problém se vyskytuje pouze na jednom zařízení nebo na všech?

nie toto bohuzial nefunguje, este ho pripadne rsetnem a skusim znovu ale kto vie ci to pomoze

na oboch kompoch co mam , wifi tak casto nepouzivam

Bylo by dobré vypozorovat jestli se to zasekne už v DNS nebo později, akorát si nejsem jistý jestli v prohlížečích tohle je dobře poznat. Dalo by se zkusit lokálně přepnout klienta na jiný DNS server, třeba oblíbený od Googlu 8.8.8.8 nebo ty z cz.nic.

tak som kupil novy modem zrusil forwardovanie a vyzera ze to slape

1 Like