Nechtena migrace na TOS5 bez fajfky "Migration to Turris OS 5.x" rozbila vse

Tak jsem bezmyslenkovite schvalil nabizene update balicky viz

ale jelikoz jsem nemel zatrzeny migracni balicek, myslel jsem ze migrace se zatim neprovede.
Velky omyl! Za chvili se nemuzu prihlasit do forrisu tak se loguju pres ssh (coz bohudik jeste funguje) a koukam ze zmizela uclibc a par dalsich zakladnich knihoven z /lib a pak to umrelo a skoro nic nejde pustit vcetne schnapps. Jeste ze jsem mel vyexportovany minuly snapshot. Vratil jsem z neho zpet veci do /lib jak byly a prikazy schnapps a btrfs zacaly fungovat a tak jsem se mohl bohudik vratit k snapshotu pred schvalenim tech balicku a zase to jede.

Kazdopadne tohle jsem fakt necekal a pripada mi to jako bug. Pokud to teda chtelo pustit migraci automaticky, melo si to samo zafajfknout ten experimentalni “Migration to Turris OS 5.x” balicek, protoze bez toho to asi nema sanci fungovat. Nebo bych spis cekal ze to proste neudela nic a bude to porad cekat az si to zafajfknu nekdy sam.

Ale to ze to akorat vitezoslavne premazne uclibc musl knihovnou a tim to skonci, to teda neni moc dobry napad.

Migrace na TOS 5 nyní probíhá automaticky nezávisle na tom, co uživatelé zvolí v seznamu balíčků. Popravdě, měla proběhnout už dávno. Měl jste vypnuté aktualizace či router mimo dosah Internetu?

1 Like

mel jsem nastavene schvalovani viz screenshot, takze mi to tam asi mesic nebo dva viselo ke schvaleni, ted jsem to jenom schvalil. Kazdopadne to jen udelalo maly ale smrtici neporadek v /lib a vic nic, i po nekolika hodinach to zustalo mrtve. Podle ‘top’ a ‘ps’ tam nic zvlastniho nebezelo

1 Like

Pak to bude tím, co jsem psal. Pokud se z nějakého nezbytného důvodu potřebujete vrátit k předchozí verzi, použijte schnapps, ale vězte, že TOS 3 už není nejen podporovaný, ale také bezpečný.

1 Like

co bude cim co jste psal? chapu uz teda ze se to pustilo, nechapu ze to jenom rozbilo router a zadny upgrade neudelalo. Takze ten migracni balicek nebylo treba zafajfknout pred tim nez schvalim instalaci tech tos3to4 balicku? protoze to je presne postup popsany v 3.x migration - Turris Documentation - zafajfknout Migration a pak pokracovat

you have to select package list Migration to Turris OS 5.x and save that by clicking on Save and update button. Next you have to approve installation of tos3to4 package if you have approvals enabled. With approvals you also have to trigger the update again once tos3to4 is installed. Just navigate to the updater configuration page and save the configuration again. Migration starts immediately if you do not have update approvals enabled.

Mate 1 GB verzi routeru? Pokud ano, je dost mozne, ze ten update umrel v pulce kvuli nedostatku pameti. To se Omniim stava, pokud si tam zapnete nektere pametove narocne aplikace. Ja uz si do updater.d pridal prikazy pro ukonceni toru a lxc kontejneru pred updatem. Nez jsem udelal tohle, polovina updatu mi umrela v pulce…

No, tohle je Turris 1.0, to jsem zapomnel rict. A taky jsem pred tim schvalenim radeji rebootoval router. Za dva dny mizim na dovolenou tak uz to ted nebudu resit ale jestli jsem to nakonec pochopis spravne tak teda zadne " Migration to Turris OS 5.x" fajfkovat nemusim a vse se melo udelat automaticky i bez toho. No zkusim to teda pak jeste jednou kdyz uz vim jak to obnovit. Diky.

1 Like

Můžete dát příklad té vaší konfigurace na ukončení lxc a toru do updater.d ? Mám stejný problém tak bych to chtěl oplechovat stejným způsobem. Díky moc!

Celkem jednoduse:

root@turris:~# cat /etc/updater/hook_preupdate/01_tor.sh
#!/bin/sh

/etc/init.d/tor stop

root@turris:~# cat /etc/updater/hook_postupdate/96_tor.sh
#!/bin/sh

/etc/init.d/tor start
2 Likes