Navod: "Jak nainstalovat Home Assistant Core na router Turris Omnia" - TátaGeek.blog

Vidim tu navod v anglictine, no mozno sa bude hodit niekomu z Vas aj ten cesky od Taty Geeka.

“Home Assistant je software pro vytvoření a ovládání chytré domácnosti. Vyhledá ve vaší síti chytrá zařízení a umožní jim spolu vzájemně komunikovat. Všechna zařízení tak lze sledovat nebo ovládat z jednoho místa – z internetového prohlížeče nebo aplikace v mobilním telefonu. Uživatelské rozhraní funguje na systému dlaždic, na kterých si zobrazíte jen ty informace, které vás zajímají. Můžete také vytvářet různé automatizace na základě stavu zařízení nebo podle sledovaných veličin.
(…)
Díky silné komunitě totiž Home Assistant podporuje přes 1500 integrací různých systémů. Seznam podporovaných zařízení se s každou aktualizací rozšiřuje. Aktualizace jsou vydávány 1x až 2x do měsíce” (k 27.12.2021 je tych integracii uz 1884)

4 Likes

Je možné s TOS 5 a HA Core provozovat legendární Turris Gadgets?

To je dobra otazka. Snad si to tu vsimne niekto, kto Turris Gadgets pouziva.

Myslím, že přidaná hodnota by byla veliká. Zejména, pokud by byly nutné nějaké dodatečné úpravy jako v minulosti.

Takže od teď už ten Home Assistant podporujeme? :thinking:

Bohužel ne. Chybí integrace Turris Gadgets do HA, Domoticz, aj. Musel by se najít někdo z komunity a mrknout na to.

Super ale viac sa teším ak sa mu nejak podarí rozbehať Supervised režim

Turris Gadgets provozuju na Omnii ( jeste 3.x ) v LXC v Domoticzu ( Debian ) pres MQTT a funguje to OK, takže to bude stejné i v HA - viz

Tam to samozřejmě funguje, spíše jde o využitelnost pro stávající prostředí.

“ Vypadá to, že ještě nějaký čas Home Assistant Core v routeru Turris Omnia zůstane.
Sepsal jsem tedy návod, jak to udělat, aby se vše po restartu routeru samo spustilo.” Tata GEEK

2 Likes

Vy jste opravdu Táta Geek?

Urcite nie som, a ani to nikde netvrdim.

2 Likes

Táta GEEK posiela dalsi kusok: “Nyní mám LXC kontejner s Home Assistant, jako síťovou jednotku ve Windows. Pro mnoho uživatelů (i pro mě) je tak kopírování a úprava souborů pohodlnější, než v terminálu.”

2 Likes

Každý geek s dětmi je TátaGeek :wink:

6 Likes

Děkujeme, Táto @F.B Geeku!

1 Like

Nie no, fakt tu nemam 2 profily. Ale vdaka @viktor, aspon sa to tu hybe.

1 Like