Nastavení VPN Turris - Turris

Dobrý den,
Mám prosbu. Mám 2 Turris Omnia propojené OpenVPN. Počítače na straně klienta se do druhé sítě dostanou, ale počítače na straně serveru se do sítě klienta nedostanou. Nedaří se mi nikde najít kde a jak to nastavit a když jsem něco našel tak to nefungovalo. :frowning:
Děkuji za pomoc.

Taky jsem se s tim kdysi pral…sic u jednodusiho setupu… :smiley:

option client_to_client '1' a option topology 'subnet' (v configu na strane serveru) by melo zajistit, ze se klienti videj. Pak je potreba si poresit komunikaci mezi konkretnima zonama (vpn vs lan), forwarding (pokud neni poresena komunikace mezi zonama, tak to lan zona bude proste zahazovat i pres vyse uvedene nastaveni). A mam dojem, ze takto to funguje jen kdyz je veskerej provoz routovan zkrz turris (tedy pokud je pouzito: list push 'redirect-gateway def1')

a v pripade dvou TOS spojenych vpnkou, to bude asi nutne (ten zoning) resit na obou stranach.

Čeho se snažíš dosáhnout, o spojení dvou sítí?

Ano to je přesně to oč se snažím. A přiznám se, že configurace přes SSH je pro mě trochu španělská vesnice

Na OpenVPN je obecnej navod: https://openvpn.net/vpn-server-resources/site-to-site-routing-explained-in-detail/

Tak jenom kdyby někdo řešil stejný problém, tak jsem to nakonec vyřešil přes wireGuard. Našel jsem k tomu super video krok za krokem. Turris Academy #4: Site 2 Site VPN using WireGuard on Turris routers - YouTube
Celkem snadná konfigurace přes LuCI.