Nastavení VLAN pro WAN port

Pokoušel se někdo nastavit VLAN na WAN portu?
Můj nový provider mě řekl, že potřebuju router s podporou VLAN na portu připojeném do jeho sítě(čili WAN)
Potřeboval bych nastavil VLAN id 2 na portu WAN a všude jsem našel v návodech, že se to řeší pouze na interních LAN portech.
Zkoušel jsem rozhraní WAN pojmenovat jako eth2.2, kde by měl fungovat zápis nazevrozhrani.vlanid snad. Ale místo toho se to odpojí od internetu úplně.

Melo by normalne jako interface jit zvolit nazevrozhrani.vlanid v ramci wan. Na Omniich je to eth1.2 Pak je otazka, jestli vas ISP nestrasi predem a jestli v ty VLAN2 vubec neco bezi.

NO já tam mám teĎ zapojený od providera mezikus router Netis, který to podporuje a na něm to nastavené je a jede to. Turris mám až za tím Netisem zatím než se mě podaří vyřešit VLAN na něm

Cili vlezete do LuCI -> Interfaces a tam u Wan zmenite interface na custom a napisete tam eth1.2 u Omnie, eth2.2 u stareho Turrisu, odpojite mezikus a propojite do WAN primo kabel od ISP a Turris nedostane IP? Tusite jak je nastavenej ten mezikus? Jestli nema statickou IP, nebo tak neco?

Mezikus má statickou IP adresu, tu ale znám.