Nastavení lan turris shield

Dobrý den,
koupil jsem turris shield a chtěl jsem se ho nastavit do své sítě, ale nedaří se mi to
Vše funguje v základním nastavení. Když nastavím routeru IP ze svého rozsahu a vypnu DHCP, protože ho mám za mikrotikem, který mi přiděluje ip adresy, tak už se na něj nedostanu.
Existují nějaké screeny nastavení shieldu do jiné sítě, abych zjistil kde dělám chybu?

Díky

tomu celkom nerozumiem. shield by zo strany wan mal nastavit IP staticky, cez DHCP, alebo pppoe. Zo strany lan by mal fungovat ako dhcp server a klienti z lan by sa mali pripojit na shield ako na DHCP server.
zvonka sa na neho pripojit neda a zvnutra musi byt zapnute dhcp.

1 Like

Je Shield první před tvým routerem nebo za ním?

Shield mám za mikrotikem DHCP na mikrotiku zapnuté na wanu ho najde vše Ok, ale na LAN potřebuji jiný rozsah adres Pokud tam nechám 192.168.1.1 tak to normálně frčí, ale já mám všechny zařízení na rozsahu 192.168.68.1-240.
Třeba Wi-Fi od tp-linku mám nastaveny tak, ze
Mikrotik 192.168.68.1, Wi-Fi router 192.168.68.2 a na něm mám vypnute DHCP, tak potřebuji vedet jak se to dá nastavit na shieldu

Díky

Píšeš to nějak zmateně, nedá se v tom vyznat ani radit. Shield, ze zásady, by měl být první.

upresnim: shield by mal byt medzi internetom a zariadeniami, mikrotik ci tp-link by mali byt za shieldom.

Inac je shield zbytocny.