Naplánovaný automatický restart routeru

Ahoj,

chtěl bych automaticky jednou za čas (například 1x týdně v neděli, v 23:50) aby se router Turris Omnia WiFi 6 restartoval.

Bohužel nevím jak to provést. Poradil by někdo? Hledal jsem něco na OpenWRT foru, ale raději se zeptám zde (podoba příkazu??)

Děkuji

Nic jednodušího. Stačí editovat cron (crontab -e; viz manuál pro cron a crontab) a vložit řádek
50 23 * * 0 reboot
nebo lépe
50 23 * * 0 sleep 70 && touch /etc/banner && reboot

IMHO restart stačí jednou za měsíc, tedy
50 23 1 * * …

1 Like

Pohodlněji lze vložit v menu Luci sekce - Plánované úlohy

je možné nikoli nezbytné řádek příkazu ukončit >/dev/null

sleep 70 && touch /etc/banner && reboot >/dev/null

Moc děkuji. Hledal jsem, ale nebyl jsem si jistý.

1 Like

Proč je toto lepší? (jen ze zvědavosti)

Jinak na ty crontab periody se docela hodí: https://crontab.guru/

Upřímně řečeno, nejsem si úplně jistý :wink: Kdysi dávno jsem to v této podobě někde viděl a od té doby to takhle používám.

Pravděpodobně to bylo částí nějakého skriptu, tedy možný výklad by mohl být: sleep 70 - dát šanci skript v případě potřeby zrušit; touch /etc/banner - časové razítko; reboot - vlastní restart.

Někdo povolanější by to samozřejmě mohl vyložit lépe i jinak :wink:

Edit: sleep v Cronu samozřejmě nemá smysl:-)

Tady je asi zdroj toho přístupu, resp. vysvětlení. Zda to dává konkrétně u Omnie takto smysl je na někoho zkušenějšího (baterka v Omnii myslím je, takže by čas měl být aktuální): Use cron, i can't understand why need to exec sleep 70 && touch /etc/banner - For Developers - OpenWrt Forum

3 Likes

Díky za objasnění! .

Díky moc za rady. Vše funguje tak jak jsem požadoval.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.