Multiwan návod - Omnia 2GB

Dobrý den, jako naprostý laik bych chtěl poprosit o pomoc s nastavením multiwan. Chtěl bych používat současná připojení od VF LTE a O2 VDSL. Podle návodu zde: https://www.turris.cz/doc/cs/howto/multiwan se mi to bohužel nedaří. Připadá mi, že není aktuální neboť podle textu “To je onen osamocený LAN port vedle WAN portu (označený LAN 1) a je to tedy ideální volba pro toto použití.” mi to fyzicky na routeru neodpovídá. Já mám vedle wan portu port Lan 4. Mohl by někdo, prosím ověřit platnost tohoto návodu či jeho aktuálnost, popřípadě mne navést na správný postup?
Předem děkuji

1 Like

Návod pochází z dob kdy existoval jen Turris verze 1.0, proto ten rozdíl.

A našel by se tedy někdo, kdo by návod aktualizoval nebo případně správný postup popsal? Předem moc děkuji za případnou pomoc.

1 Like

Navíc multiwan už se nepoužívá. Nainstalovat si chceš balíky mwan3 a luci-app-mwan3, nastavení se tu už několikrát řešilo a návod v angličtině lze najít zde https://wiki.openwrt.org/doc/howto/mwan3

Došlo nyní k nahrání aktualizované verze. Nyní již by měla odpovídat ktuálnímu stavu SW který je na routerech.

2 Likes

Děkuji moc za ochotu, tipy a aktualizaci návodu. Ten aktualizovaný návod jsem zatím jen prolétl, ale připadá mi, že to není přesně to, o co mi šlo. Ještě jednou se omlouvám, jsem v tomto laik a asi jsem špatně vyjádřil svůj požadavek. Jde mi o to, jak nastavit Turris Omnia na vícenásobné připojení od různých providerů. V původním postu jsem uvedl VF LTE, ale jedná se o LTE modem, který kabelem připojuji do wan portu Turrisu. Z aktualizovaného návodu jsem pochopil, že se jedná o variantu, kdy LTE sim karta se vkládá rovnou do Turrisu, což není můj případ. Prosím tedy znovu o navedení jak postupovat. Odkaz na wiki jsem samozřejmě zaregistroval, ale necítím se být natolik zdatný v angličtině, abych si troufl řešit odborný návod. Předem děkuji za pochopení a případnou pomoc.