Missing LIRC TSOP4838 kernel module

Dobrý den,
nedaří se mi najít, jak na mém Turris 1.1 zprovoznit infračervené dálkové ovládání (v mém případě pro ovládání přehrávače mpc).
Chtěl jsem (podobně jako mém Raspberry Pi) připojit TSOP4838 na některý z GPIO portů, nicméně se mi nedaří přijít na to, jak na Turrisu zprovoznit LIRC, přesněji kernel modul pro obsluhu IR čidla.
Může mi prosím někdo poradit?

Zde (https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/port.gpio/lirc) naleznete celkem hezkou dokumentaci přímo na stránkách OpenWRT, jen je otázka jak moc je použitelná pro Turris, musí se kompilovat a o tom bohužel moc nevím.

Ano, to jsem viděl, ale nepochopil jsem, co vlastně mám udělat. Dělá to na mne dojem, že by tak šlo zkompilovat celé OpenWrt vč. zvolených kernel modulů, ale to už je na mne moc…
Napadlo mě také zkusit prostě zkompilovat LIRC přímo na Turrisu, ale ztroskotal jsem na tom, že neumím na Turris nainstalovat ani gcc :frowning:

opkg list | grep  gcc
libgcc - 4.8-linaro-4 - GCC support library
pkg-config - 0.29.1-1 - pkg-config is a helper tool used when compiling applications and libraries. It helps you insert the correct compiler options on the command line so an application can use gcc -o test test.cpkg-config --libs --cflags glib-2.0 for instance, rather than hard-coding values on where to find glib (or other libraries).

Žádné gcc…

Tak já jsem na tom stejně, potřeboval bych dokompilovat patch na 1-wire, ale to je pro mě prostě vyšší dívčí. A ačkoli je to bug v systému nikde se nemohu dovolat TO týmu o nápravu.

1-wire by se také hodil :slight_smile: i když jsem se k tomu ještě nedostal (DS18B20), takže ani to nepůjde? Napadá mě jedině potupně připojit přes sériovou linku Arduino, pro které jsou všechny potřebné knihovny k dispozici…

Ještě to zkusím přes USB UART ale to je takové dočasné řešení…
Ohledně té sériové linky bych potřeboval nějakou lepší dokumentaci, protože mi omnie pravděpodobně odpálila GL.Inet AR-6416. Jestli jsem to pochopil tak je to jen o spojení TX-RX RX-TX GND-GND.

Ach jo. Na co tam to GPIO vlastně je…?
Připojit Arduino přes USB UART by snad mohla být bezpečná (i když dost zoufalá) varianta. Momentáně to nemám jak zkusit, ale vzpomínám si, že při podobném pokusu (ovšem na jiném routeru [Asus], OpenWrt verzi si již nepamatuji) jsem před pár lety měl také potíže (s FTDI driverem) a od té doby pro takové věci používám RasPi. Myslel jsem si, že s Turrisem se to změní…
Dejte vědět, jak jste pochodil.