Masivni narust DNS dotazu po nasazeni Omnie

Zdravim,
vsimam si, ze u nekterych zakazniku mam velmi silny provoz na DNS, a to takovy, ze treba 5 lidi udela stejny provoz na DNSku jako zbylych 10 000. Techto pet jsem obvolal a vsichni meli jedno spolecne - Turrise/ Zkusil jsem si ho tedy nasadit domu a z cca 2 000 resolvu za den se mi vysvihla cisla na necelych 300 000. Koukam, ze se mi to pta prubezne na spoustu domen, na ktere vubec nelezu (driv jsem to v historii resolvu rozhodne nemel) plus to pouziva aLtCASe. Altcase chapu, ale co ty ostatni domeny, na ktery se to pta po stovkach az tisicich po xminutovych intervalech? Pritom jde jen o ty dotazy na dns, zadny dalsi provoz na tyto domeny neni. Vite k tomu nekdo nejake podrobnejsi info? Jinak je fuk, jestli mam ci nemam pusteny Sentinel. Diky, Lukas

Dobrý den,
kontaktujte prosím technickou podporu na info@turris.cz a přiložte diagnostické logy ze zařízení, na kterých tento problém pozorujete. Podobný dotaz jsme nedávno řešili a zatím jsme nedostali dostatek informací, abychom se mohli na problém blíže podívat. Děkuji předem za spolupráci. S pozdravem Marcela Turris Support Team

Dohledání zdroje provozu v rámci jednoho zařízení mi nepřijde snadné.

Nemyslel bych, že následující část by mohla být zdrojem, ale dá se zkusit relativně snadno:

Reakce nepřišla, ale vypnutí téhle predict funkce bylo zahrnuto v Turris OS >= 6.2.4.