LXC_Debian_Bluetooth

Ahoj,

už nějakou dobu se snažím rozchodit BL adaptér zapojený do Omnie. Abych si mohl v rámci homeassistenta oskenovat MiFlora zařízení. Bohužel se mi nedaří BL službu spustit, vždy skončím v tomto statusu:

root@homeassistant:~# systemctl status bluetooth
● bluetooth.service - Bluetooth service
   Loaded: loaded (/lib/systemd/system/bluetooth.service; enabled; vendor preset: enabled)
   Active: failed (Result: exit-code) since Sun 2019-04-07 14:02:10 UTC; 1min 47s ago
     Docs: man:bluetoothd(8)
  Process: 2143 ExecStart=/usr/lib/bluetooth/bluetoothd (code=exited, status=1/FAILURE)
 Main PID: 2143 (code=exited, status=1/FAILURE)
   Status: "Starting up"

Apr 07 14:02:10 homeassistant systemd[1]: Starting Bluetooth service...
Apr 07 14:02:10 homeassistant bluetoothd[2143]: Bluetooth daemon 5.43
Apr 07 14:02:10 homeassistant systemd[1]: Started Bluetooth service.
Apr 07 14:02:10 homeassistant systemd[1]: bluetooth.service: Main process exited, code=exited, status=1/FAILURE
Apr 07 14:02:10 homeassistant systemd[1]: bluetooth.service: Unit entered failed state.
Apr 07 14:02:10 homeassistant systemd[1]: bluetooth.service: Failed with result 'exit-code'.

Prohledal jsem web, doinstaloval knihovny, podle rad na foru pro raspberrypi jsem donastavil jejich repozitář, abych mohl doinstalovat “pi-bluetooth”. Ale ani to nepomohlo. Zkoušel jsme dvě zařízení s CSR a nyní mám zapojený ASUS.

Máte někdo s tímto zkušenost?

Tak nakonec jsem se poptal na foru HA, bohužel se jedná o fíčuru LXC:

lxc github issue

Bohužel Mi Flora Monitor nemám, ale co mám v plánu vyzkoušet je Xiaomi Gateway společně s Temperature and Humidity Sensor než zamerguji Home Assistant do OpenWrt (pull request měl být draft, ale došlo k tomu, že je už označený jako ready, víceméně je, ale chybí menší drobnosti viz TO-DO list):

Jakmile to bude zamergováno, tak to bude v OpenWrt masteru (větev hbd) a pokud to stihnu, což doufám, že ano, tak by to mělo být součástí i OpenWrt 19.xx.

Xiaomi GW mám. Spárovanou se sensorem na dvěřích, motion sensorem a humidity. Obojí v HA funguje bez problémů. Stejně tak vysavač, yeelight lampa a čistička vzduchu. Takže wifi a zigbee jsou bezproblémové. Jen miFlora jede přes BL a tam jsem narazil. Bohužel jiné stejně drahé/kvalitní zařízení pro kytky jsem nenašel (neberu ty od gardeny na zahradu). Vlastně to byla poslední věc. Mám už připojené zásuvky od tplinku,mqtt pro mobil, netatmo a rozchodil jsem si i zálohu na dropbox. V budoucnu mám v plánu automatické rolety a chtěl bych vyzkoušet Homematic IP. Plus mě v práci kolega z IoT oddělení nadchnul pro grafanu. A tam by se zrovna ty kytky vyjímaly :slight_smile: .

Dobře, přesvědčil jste mě. :wink: Tak jsem si právě jeden sensor pro kytky objednal.

Včera mi daný sensor dorazil a rád bych se k tomu tenhle týden dostal, abych to otestoval. Jakmile jej otestuji, tak dám vědět.

1 Like

Lehce po půlnoci jsem měl možnost se otestovat Home Assistent zkompilovaný pro OpenWrt s Mi Flora sensorem. Integrace s Home Assistentem je velmi jednoduchá. Spočívá v tom, že je potřeba přidat několik řádek do souboru configuration.yaml, ale předtím je potřeba zjistit MAC adresu sensoru. To může být trošku v některých případech komplikovanější, protože sensor podporuje verzi Bluetooth 4.1 (i když mají být zpětně kompatibilní), ale s LE. Dá se na to využít Bluetooth, které se nachází na SDIO kartě pro Turris MOX.

Pár grafů dat nasbíraných zhruba za necelých 10 hodin:


imageimage
imageimage
Zatím mam jenom jeden a další dva jsou na cestě.

Takto nějak jsem si to představoval :slight_smile: Nicméně já přešel na LXC právě proto, že HA již dlouhou dobu není na OPENWRT aktualizován. Funguje celkem spolehlivě (no poslední verze HA mají problém s netatmem a od podzimu přechazejí na Python 3.6, takže budu muset dělat opět zásahy do instalace), jen nemohu rozchodit ten BT v USB. Samotnou konfiguraci pro miflora mám nastudovanou a na cestě další sensor (už je opět slevili a jsou pod 20$).

Tak nakonec jsem s HA přešel na Raspberry. Nainstaloval jsem přímo Hass.io a vše funguje, byť v případě miflora jsem narazil na známou chybu s BL, kdy se v logu objevuje:

Update of sensor.XXX is taking over 10 seconds

nebo

Updating miflora sensor took longer than the scheduled update interval 0:00:30

Pak se přestanou vyčítat data. Co jsem dohledával po forech, tak vcelku bohatě na ten problém narážím. Měl už být opraven v předchozích verzích, ale vidno stále na to uživatelé naráží a to většinou v případě více BLE zařízení.

Tak jsme zvědavý, až vám dorazí ty zbývající, jak se to bude chovat.