LXC - BigClown (Hardwario) - TOS 5.x

Po migraci Omnie na 5.3.3 mně nefunguje BigClown v LXC Debian, kdyby to někdo taky provozoval v LXC tak uvítám jakoukoliv pomoc či nakopnutí jak zjistit kde je chyba …

původně Omnia 3.11.23 - LXC Debian - MQTT, Node-RED, InfluxDB, Grafana, BigClown dongle
nyní Omnia 5.3.3. - MQTT - OK, Node-RED - OK, InfluxDB - OK, Grafana - OK jen BigClown nekomunikuje s MQTT a nevím jak zjistit kde je co špatně :frowning: všechny služby se zdá, že běží jak mají, nikde jsem nenašel v žádném logu nic zajímavého, /dev/ttyUSB v LXC vidím … budu vděčný za každé nakopnutí - celé nové LXC a nastavení dělat nechci, protože MQTT, InfluxDB i Grafanu používám i pro Turris Gadgets a Domoticz.
Na 100% vím, že když vrátím snapshot zpět na 3.11.23 včetně configurace LXC zpět na v1 tak bude vše fungovat OK - mám podezření na něco v konfiguraci LXC ohledně ttyUSB …

Current installation steps without need of LXC container or virtualization.

https://tower.hardwario.com/en/latest/tutorials/custom-setup-on-turris/

Díky za snahu, ale nevím co jste mi tím chtěl naznačit …

  • do teď jsem to provozoval v LXC a nechci to měnit, po zkušenostech s Turrisem 1.0 kdy jsem si na něm nastavil vše možné a spousta věcí časem vymřela si vše nastavuji již jen v LXC a ne přímo v TOS i když je ta možnost …
  • dokumentaci Hardwaria jsem samozřejmě taky prošel ze všech stran, než jsem napsal sem …
  • mám i jedno nevyužité RPi kam lze BigClown případně přesunout, ale prostě se to snažím nejdříve zprovoznit tak jak to mám zaběhlé …

Chtěl jsem tím naznačit, že i poté, co @tangero rozhodl ukončit Turris Gadgets a dlouho očekávaný Foris & Friends jsou i nadále cesty, jak příslušné provozovat nativně, zejména potom, co společně s TOS 3 přestala fungovat celá řada věcí, i když existovalo poměrně dlouhé mezidobí, kdy to v TOS 5 možné nebylo. Vaše zkušenosti s Turris 1.x a dokumentací Hardwaria mohu hodnotit jen těžko.

Ja to v LXC provozuju tak, jak pisete, a vse mi funguje. akorat mi ted nedavno umrel dongle takovym zpusobem, ze jsem ho musel vyndat a zandat. Vysvetlil jsem si to neopatrnou manipulaci s kostetem kolem routeru =) Kdyby mi vypadl znovu, uz bych zacal hledat problem v TOS, ale zatim ho z niceho nevinim.

A už máte 5.3.3 ? Migroval jste LXC nebo jste ho vytvářel až na 5.x ? Můžu požádat o config LXC pro kontrolu ?

Můj LXC config:

.# Template used to create this container: /usr/share/lxc/templates/lxc-download
.# Parameters passed to the template:
.# For additional config options, please look at lxc.container.conf(5)
.# Debian workaround
.# Template to generate fixed MAC address

.# Distribution configuration
lxc.arch = armv7l

.# Container specific configuration
lxc.rootfs.path = /srv/lxc/Debian_mqtt/rootfs
lxc.uts.name = Debian_mqtt

.# USB devices config - oprava chyby “unable to inicialize libusb: -99”
lxc.mount.entry = /dev/bus/usb dev/bus/usb none bind,optional,create=dir 0 0

.# USB - pripojeni konkretniho zarizeni
lxc.cgroup.devices.allow = c 188:* rwm
lxc.cgroup.devices.allow = c 189:* rwm
lxc.mount.entry = /dev/ttyUSB0 dev/ttyUSB0 none bind,optional,create=file 0 0
lxc.mount.entry = /dev/ttyUSB1 dev/ttyUSB1 none bind,optional,create=file 0 0

.# Network configuration
lxc.net.0.type = veth
lxc.net.0.link = br-lan
lxc.net.0.flags = up
lxc.net.0.name = eth0
lxc.net.0.hwaddr = b2:xx:xx:xx:xx:xx

lxc.net.1.type = veth
lxc.net.1.link = br-ha_lan
lxc.net.1.flags = up
lxc.net.1.name = eth2
lxc.net.1.hwaddr = b2:xx:xx:xx:xx:xy

.# Additional container specific configuration
lxc.include = /usr/share/lxc/config/common.conf
lxc.hook.start-host = /usr/share/lxc/hooks/systemd-workaround

EDIT: mám v Omnii přes USB hub i dongle Turris Gadgets, ale ten využívám v odlišném LXC Debianu kde mám Domoticz - přes mqtt bránu - tam vše funguje i po migraci OK.
BigClown je /dev/ttyUSB0
Gadgets je /dev/ttyUSB1

A zkoušel jste ten USB hub dát pryč, popř. vyzkoušet jen Gadgets anebo jen Hardwario?

Nezkoušel, protože v TOS 3.x to fungovalo na 100% a vím, že když vrátím snapshot tak zase bude, prozatím hledám chybu v tom, co se změnilo a to je konfigurace LXC z v1 na v3.