LTE Quectel EC25-E - přestává fungovat, pomůže jen vyndání karty a SIM

Ahoj, řeším problém se záložním LTE připojením. Mám k omnii koupený pack s výše uvedeným modemem (vč. chladiče), SIM od O2 (vypnutý PIN). Dle návodu jsem bez problému vše zprovoznil, i mwan3 mi správně přepíná režimy, pokud wan přestane odpovídat, přepne se omnie do LTE režimu a správně i zpět. Problém nastává, když karta (předpokládám) ztratí spojení. V ten moment se vytvořené rozhraní lte už nepřipojí, restart nezabírá, jediné, co spolehlivě pomůže - je vyndat kartu a sim, pak po zapnutí omnie vše naběhne. To mi připadá jako trošku divočina, ale nic jiného mi nezabírá, do té doby se prostě LTE nepřipojí. Ad. QMI uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-data-status --get-signal-info --get-serving-system - dostávám odpověď “registration”: “searching” - což vypadá, jako kdyby se nebyla karta schopná registrovat. No, nicméně, v telefonu funguje a po vyndání z Omnie a znovuzpět také… Nemá někdo zkušenost, jak toto vyřešit?

Tak jen doplnění, nedělá to po ztrátě spojení, ale po restartu Omnie. Takže fakt nevím, co s tím. Představa, že budu po každém restartu vyndavat kartu, není úplně OK :slight_smile:

Edit: Tak vypadá, že echo “usb2”> /sys/bus/usb/drivers/usb/unbind a následně echo “usb2”> /sys/bus/usb/drivers/usb/bind a restart omnie zabírá…

Kdyby měl někdo jiný tip, budu rád…