LTE a IP Passthrough

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o pomoc. Vlastním LTE Internet od Vodafone s modemem Huawei B2338-168.
Mám tam veřejnou IP ale rád bych jí protáhl na Turris který je připojený za tímto modemem na LAN1.

Na modemu není možnost klasického bridge ale jakýsi ho IP Passthrough.

Otázka spočívá jak natáhnout veřejnou IP za tento modem na Turris a jak to celé nastavit.

Děkuji předem za odpovědi

Dobrý den,

Mám stejný problém. Vyřešil jste to nějak? Rád bych Huawei použil jen jako modem.

Díky

MiPi

Bohužel zkoušel jsem všechny možné mody ale ani jeden neumí udělat plnohodnotný bridge mod.
Dostalo se mi jen odpovědi koupit LTE USB modem a dát jej do routeru (U nás je slabší signál LTE a nedostával jsem stejné rychlosti jako na externí anténě dodávaný se službou (výše zmíněný)

Dobrý večer,
No pěkné na to že ten modem za chvily bude používat většina republiky s LTE připojením, je to smutné. A my co máme jen možnost použít LTE a chcemeli neomezený internet, tak použít jediný výše uvedený modem :frowning:

Mipi

Dobrý den,
také jsem v tomto udělal nějaké zkoumání a řešení to nemá. T-Mobile (a počítám stejně další provideři) neumožní využít vlastní nebo jiný HW, jelikož lockují IMEI na BTS. Nedá se tedy dělat nic lepšího, než na modemu využít DMZ.

Dobrý den,

Mám Huawei B2338-168 od t-mobile (LTE vzduchem), veřejná IP, v modemu aktivní ip4passthrough, Turris Omnia a vše mi jede v pohodě, veřejnou IP mám na WAN portu v Turrisu.

Nastavení modem:

menu Správa - Nastavení WAN:
provozní režim: IPv4 Passthrough
Typ IP Passthrough: statické
IP Paathrough MAC / IP Address: nastaveno MAC adresa Turrise WAN port / nastavena veřejná IP
Velikost MTU: 1500

spojení: modem LAN1 port - Turris WAN port

Nastavení Turris (Foris):
WAN:
Protokol ipV4: statická IP adresa (ruční nastavení)
IP adresa: nastavena veřejná IP (podle poskytovatele)
Maska sítě: podle poskytovatele
Brána: podle poskytovatele
DNS1: podle poskytovatele
DNS2: podle poskytovatele
Protokol IPv6: nepoužívat IPv6

Takto výše mám nastaveno a šlape bez problému. Veřejná IP, maska, DNS, brána - vše “protlačeno” modemem na WAN port Turrise.
Možná, že je ještě něco potřeba nastavit v modemu, už si nejsem jistý, nastavení jsem proletěl rychle. Kdyby nefungovalo, musel bych prolízt znova pomaleji.