[Koupím] Turris Gadgets Dongle

Ahojte,
zkusím štěstí - kdyby náhodou ještě někdo z vás měl nadbytečný Turris Gadgets sadu (nebo její část), moc rád bych ji odkoupil a využil při svých pokusech o domácí automatizaci.

Pokud se někdo najde, ozvěte se prosím přes zprávu tu.

Moc díky!
Vl.

HI,

as Wladik wrote I’m also interested in a Turris Gadget kit :).

bye
Joey

I have one. Some experiments done, but in storage box now…

i’d really like to buy it. can you send me a pin with the details?

thx
Joey

I am interested in dongle

I am still interested and looking for someone who is willing to sell the dongle, but after one year I am afraid we won’t be able to find anybody :frowning:

That are bad news. It’s a pitty that the dongle ist nowhere available.

Hi,
JA-80T or JA-82T from https://www.jabloshop.cz/prislusenstvi-ja-80-oasis won’t work ?

just for my curiosity - wouldn’t it be better to use more open solution (ie. Zigbee ?) or all of you already have Jablotron devices you just want to integrate?

Hi mike,

You are right I have so many sensors and I want to integrate them in a different iot solution.

Na aukru je právě jedna sada :+1:

Aktuálně je dražba na 290 korunách. Já jen doplním, že se dva roky zpět některé sady úspěšně prodaly i za desetinásobek.

Koukal jsem do historie a i za 15ti násobek :open_mouth:

Tak to je slušné. Uvidíme, kam se vyšplhá tato dražba, jen zájemců na tomto fóru bylo v posledních měsících několik.

proč celý projekt umřel?

Protože si Alan Fabik nejdříve zřídil spin-off a následně vlastní firmu, byť s Jablotronem v některých ohledech spolupracující.

A také proto, že @Tangero neměl o hlubší spolupráci příliš zájem, takže připravovaný kód nebyl nikdy plně implementován.

Údajně to bylo proto, aby CZ.NIC nezvýhodňoval jednoho dodavatele na úkor druhého, ale výsledkem je, že nebylo vydáno ani žádné obecné rozhraní pro všechny.

mě se povedlo najít jen poslední aukci z 9.9. za 4600. njn, tak prodejce vydělá na naší bitvě k získání

škoda suprového projektu :frowning: sorry, za offtopic

1 Like

hello does anyone sell this dongle?

Měl bych jeden dongle k prodeji. Pokud byste někdo měli zájem, pošlete mi cenovou nabídku do zprávy, třeba se domluvíme. Upozorňuji že nepotřebuji za každou cenu prodat, ale kdyby to bylo okolo výše zmíněných cen, určitě se domluvíme :wink:

Hi, I have one Turris Jablotron dongle for sale. If you are interested, please let me know your price offer. Keep in mind that I don’t hurry on the sale, so I might keep the dongle if the offer won’t be fair enough

Prodám Turris Gadges za 3500,- i s příslušenstvím, které je použité, ale funkční.