Jiné ethernetové porty než LAN4 nefungují

Pokud něco připojím do LAN4, tak to funguje bez problémů. To pro mne znamená, že je to přístupné ze zařízení pripojeného přes wifi. Tedy to co je na LAN4 a WIFI se vidí navzájem a vidí to na internet. Pokud dám ten samý server na LAN0 - LAN3, tak na to ze zařízení na wifi, nebo LAN4 nevidím. I zařízení na LAN0-LAN3 se mezi sebou nevidí. Nepodařilo se mi identifikovat zdroj problému. Mohl by mi někdo poradit, kde mám hledat? Co jinak nastavit? Přikládám printscreen fyzického nastavení z LuCI

Ja bych to tipoval na ty VLANy, ty by asi nemely bejt primo v lan interfejsu potazmo pod br-lan. Ledaze by sis nejak cilene hral s jejich nastavenim. viz: https://www.turris.cz/doc/cs/howto/vlan_settings
A celkem by to pak vysvetlilo chovani lan4 vs zbytek.

1 Like

Nevim, ze bych vlany nastavoval. Tak je zkusim odskrtnout.

Existuje nelde seznam oznaceni na krabicce sparovany s oznacenim v LuCI? Nejak to oznaceni nechapu. WAN na krabicce je eth1, napriklad. Je to dost matouci. Ani pak nevim na co zrovna saham.

v zakladu to je asi nejak takhle …

co jsem koukal tak v navodu(viz link vejs) zminujou port 0 1 2 3 4(vlan1) vs 5 6(vlan2) ale ja to mam(bez upravovani) 0 1 2 3 5(vlan1) vs 4 6(vlan2) tedy dle barvicek na obrazku. Jestli ti to helfne v prehledu.

edit: ty vlany jsou nadefinovane a zapnute od zacatku, jen nejsou cleny zadneho rozhrani.

1 Like

Tohle dost meni muj pohled na to jak to je. Myslel jsem ze ethX ma symbolizovat hw port LANX. Budu se na to muset vic kouknout jak tyhle veci funguji.

Jo kapku to mate, tri ‘sitovky’ na 6 kabelu a dve wifiny porty vs labely-lan vs popisky na krabicce …tu 0-4 onde jako 1-5 a jeste v jinem poradi. A ted babo rado, kdy se odkazuji na label a kdy na popisek :DD