jDownloader v LXC kontajneri - pristup k suborom

Caute,

zaujala ma moznost mat jDownloader priamo na Omnii ale nie celkom chapem tomu ako nastavit (este som ho neinstaloval), aby jDownloader ukladal stiahnute subory mimo LXC kontajnera alebo ako sa dostat k tym suborom v LXC kontajneri a vykopirovat ich tam kam treba.

Moj plan je taky, ze:

  1. jDownloader by bezal z 256GB mSata SSD disku, pripojeneho cez USB kam by sa subory ukladali a odtial by som ich nejak kopiroval. (Napriklad pomocou niecoho ako Warpinator?)
  2. jDownloader by bezal zo 16GB USB kluca a data by zapisoval rovno na HDD v Omnia NAS.

Vzhladom na nehlucnost, by som asi skor preferoval moznost 1, ale ak bude funkcna moznost 2, dalo by sa teoreticky zapisovat aj na ten mSata namountovany ako dalsi disk k NAS.

Da sa to vobec?

Vopred vdaka za tipy.

Možné je leccos, ale co třeba vybrat něco lehčího?

Tak, zvycajne, ked clovek nieco stahuje, by si to rad pozrel alebo umiestnil kam treba.

Lebo potom, ak to nie je mozne, nevidim absolutne ziadny zmysel prevadzkovat jDownloader na Omnii.

Já to myslel tak, že existují i obdobné aplikace, které nejsou tak náročné na provoz.

Dobre, aj ked ma v podstate nezaujima ako je jDownlaoder narocny na vykon, lebo neplanujem aby bezal 24/7, ale len prilezitostne, ako to riesi problem kopirovania suborov LXC <-> NAS/PC?

Nikto nic teda nevie ako na to?

No mne vôbec neni jasne aká je požiadavka. LXC je vlastne virtuálny server ku ktorého súborom je možné pristupovať z Omnie pokiaľ viem. Prípadne je možné, ak je pripojený do siete, na nom rozbehnúť file sharing podľa potreby a chuti (smb, ftp, http atď) resp. SCP by mohlo fungovať s minimálnymi úpravami.

Toto ti nepomoze?

Poziadavka je taka, aby sa stahovane subory priamo ukladali mimo toho LXC kontajnera. Teda toto by bola nutnost ak by bezal z 16GB USB kluca, ktory kapacitou na velkosti dnesnych suborov nepostacuje. Ak by bezal z 256GB msata disku, teoreticky by to mohlo ist cez to sietove zdielanie. Dik za tip.

Toto vyzera nadejne. Vdaka, skusim sa na to vrhnut, ked bude trochu casu. :slight_smile:

Dobre, aby som to uzavrel - podarilo sa mi to nejak rozchodit, sice nie uplne podla povodneho planu ale som s tym OK.

Ulakomil som sa na 1TB mSata SSD od cinana za 42,- eur, cize je tam dost miesta pre stahovane subory.
V LXC som povolil ssh pristup a cez Snowflake SSH Client si potom viem jednotlive subory stiahnut k sebe do PC.
Vymazanie suborov potom funguje tiez cez SSH.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.