Jak v Turrisu aplikovat patch

Zdravím,

protože po posledním updatu přestala fungovat VPN, a protože připojení přes VPN potřebuji, a protože nemůžu čekat, až bude vydán další update (který rozbije zase něco dalšího), protože je tu řešení v podobě patche, a protože jsem (byť jsa dlouholetým uživatelem Linuxu) nikdy nepatchoval, a protože si nechci Turrise ještě více “rozbít” a v protože jsem v neposlední řadě líný hledat a pročítat obecné návody, dovoluji si zde požádat o radu, jak v Turrisu 1.1 aplikovat tento patch https://gitlab.labs.nic.cz/turris/turris-os-packages/commit/2d968cff9e23ca488e971aa9db559243e1b90872.

Zde na fóru jsem o patchování nic nenašel, https://wiki.openwrt.org/doc/devel/patches jsem četl, ale moudrý z toho nejsem. Balíček na patchování jsem nainstaloval, ale tím jsem zatím také skončil.

Za vaše odpovědi a čas předem díky.

Turris 1.1
Wifi upgrade package
BRTFS
SW není RC

Já jsem postupoval následovně:

Pak už stačilo znovu se přihlásit do Forisu a vše bylo v pořádku

Snad to pomůže.

1 Like

Díky za odpověď. Nakonec jsem na to šel trochu “bezpečněji”. Po zazálohování jsem jednoduše pomocí wget stáhl novou verzi souboru a nahradil jí tu původní. Restartoval jsem službu a už to jede. Jen bych si nafackoval, že jsem na to nepřišel sám… Řešení mi navrhl autor toho patche. Tady

No, to je opravdu elegantnější řešení. Zase jsem o něco chytřejší. :slight_smile: