Jak do Luci na Turris 1.0 po schnapsu?

Zdravím všechny Turrisáky.

Stala se mi taková nemilá věc, po updatu na Turrisu 1.0 byl nestabilní internet (občasné výpadky DNS).

Přes schnapps jsem nahodil starší verzi. Bohužel s touto starší verzí se mi změnily i hesla, tj. nedostanu se do Luci, ani do Turrisu přes SSH.

Do Forrisu se dostanu normálně, bohužel změna hesla do pokročilého nastavení nefunguje (heslo změnit jde, uložit jde, ale tímto novým heslem se již dál nedostanu).

Nesetkal se s tím někdo?

Díky,

Mejla

Fakt nikdo nic? Nějaký reset, tovární nastavení? Co jsem se zatím dočetl, tak všechny řešení vyžadují připojit se přes SSH, ale to já bohužel nemůžu…

Co zkusit třeba smazání hesla přes konzoli nebo nastavení přes příkaz passwd ?!
https://doc.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/start?s[]=heslo#zapomenute_heslo

U tý konzole píšou, že to smaže heslo jenom do Forrisu, tam já se dostanu. Nefunguje mi ale změna hesla do Luci.

Tedy pokud se tam má zadávat uživatel ROOT…

Ano proto jsem tam připsal i možnost změny příkazem passwd. Pokud by tato nepomohla. passwd v konzoli by měla ale pomoct. Vice k nasudování je na openwrt wiki :slight_smile:

Já se opravdu snažím :slight_smile: Ale abych mohl použít příkaz passwd v konzoli, tak se musím nejdřív do konzole dostat, ne? A Putty mě nepříhlásí, protože nemám heslo?

Nebo je myšleno konzole přes seriovou linku?

Už se směle k tomu dostáváme :slight_smile:
Tady jsem myslel i to passwd :wink:

1 Like

Ok, zítra vyzkouším (dneska už nemůžu rodinně rozbít internet), jen mám pořád obavu, že se vymaže jen heslo do Forrisu, nikoliv do Luci. Ale každopádně vyzkouším a dám vědět. Díky, M

Heureka :smile:

Příkaz passwd zafungoval hned napoprvé, díky moc!

:beers: