Jablotron USB Turris Dongle

Ahoj, protože ppc na původním turrisu už je dost omezující, postupně jsem přemigroval všechny služby nesouvisející s funkcí routeru,switche či Wifi AP na odroid-H2 (x86). Jediná služba navíc, která mi tam zůstala je Domoticz. Na odroidu-H2 jsem si Domoticz ver. 4.10717 také rozeběhl, ale nevím si rady, jak rozběhnout ten Jablotroní dongle. Po připojení do USB portu se mi vytvoří /dev/ttyUSB0 a hlásí se jako FT230X Basic UART. Ale jak to nastavit v Domoticz? Lze to vůbec rozběhnout na non-gadgets Domoticz?

Ahoj,
Taky jsem kdysi pokoušel rozjet Dongle na novější verzi Domoticzu. Dongle s příslušenstvím není v OOB verzi Domoticzu podporován a je potřeba ho nadefinovat jako nové zařízení. Původní soubory s popisem těch zařízení se dají najít na gitlabu, ale pro novější Domoticz je potřeba to nějak upravit a předělat, protože se změnilo nějaký API či co. Na tom jsem se zasekl. Jestli by to fungovalo na obstaroční verzi co byla v Turris, toť otázkou.

Dej vědět, pokud nějak pokročíš, sada leží v krabici.

Můj fork na GitHubu, abys věděl co hledat:

Nainstaloval jsem turris os 4.0.5 a nainstaloval jsem domoticz 4.9700. Je tu nějaká možnost přidat jablotron dongle? Nebo musím nainstalovat starší verzi?