IPv6 - Prefix delegation /64

Dobrý den,
potřeboval bych radu k IPv6 a nastavení konfigurace pro prefix delegation /64. Včera jsem si nechal na chalupě zapojit od jednoho ISP net, s tím, že mají v nabídce i IPv6. Bohužel mi přišlo na router PD /64. Napsal jsem na jejich podporu, zda mi nemohou poskytnout /56. Během dne mi volali, že mi /56 poskytnou, ale za 99,- Kč měsíčně což se mi nechce dávat, protože mi to nepřijde moc seriózní, když o tom nemají v ceníku ani zmínku. Neměl jsem moc času si s routerem hrát, ale přijde mi, že tam je něco s tou /64 divného, protože přes prohlížeč z ntb jsem IPv6 neviděl. Jak se správně konfiguruje v tomto případě router, aby to chodilo? Na WANu dám klient DHCPv6 a v položce “Request IPv6-prefix of length” = 64. Dále na LANu položka “IPv6 assignment length” = 60? Předpokládám že bezestavová konfigurace chodit nebude? Může mi někdo popsat co bude a nebude chodit s PD /64.

Děkuji za rady Jirka

Není třeba nic speciálně nastavovat. I s přiděleným prefixem /64 by IPv6 pro jednu síť LAN mělo fungovat bez problémů. Fungují tak ostatně všechny DSL přípojky od O2.

Pokud to nefunguje, doporučuji poslat výstup příkazu ifstatus wan6