InstallFest 2021

proběhne letos on-line již tuto sobotu 6.3. a přinese i přednášky o Turrisu:

Celý program konference najdete na: https://installfest.cz/if21/program.html

3 Likes

Budu koukat, neboj…

1 Like

Děkujeme za promo. Pozvánky sdílíme na twitteru i na facebooku, včetně detailů jednotlivých přednášek (v dalších příspěvcích). Kromě zmíněného @miska a @mprudek bude na InstallFestu přednášet i @cynerd o distribuci Gentoo.

Dále budeme mít i virtuální stánek od 17:30 na meet.vpsfree.cz, tak se nezapomeňte připojit. Možná rozdáme i nějaký swag :wink:

2 Likes

Prednaska zaujala. Videl som len zo zaznamu, tak sa skusim spytat tu - Existuje uz k InfluxDB nejaky frontend/gui v ktorom by bolo mozne napr. otvorit “tabulku”, vymazat nejake data a pod?

2 Likes

V GUI jsem takovou možnost nenašel. V dokumentaci je návod jak vymazat data pomocí příkazové řádky. Musím se ale přiznat, že když jsem to zkoušel tak jsem nebyl úspěšný - resp. moje verze (2.0.2) Influxu mi na požadavek o smazání dat odpovídá:

Error: Failed to delete data: Not implemented.

Podle jejich githubu by oprava měla být ve verzi 2.0.3.

Zmíněný CLI příkaz je stejně nicméně implementovaný pomocí API, kde je delete k dispozici.

Trochu otrava je, že jak přes CLI tak přes API je nutné použít starší SQL-like InfluxQL predikátovou syntaxi místo jazyka FLUX. Uvidíme, jestli se to v budoucnu ještě nezmění.

1 Like