Hardwarově vypínatelná wifi

Dobrý den, bude mít router možnost, jednoduchým a rychlým způsobem, vypnout/zapnout wifi, ideálně tlačítkem.

Dobrý den,
na Turris Omnia není hardwarové tlačítko na vypínání wifi. Toto řešení je však možné si samostatně přidat - tlačítko je možné napájet na GPIO piny, vyvrtat pro něj díru a napsat si krátký skript, který při zmáčknutí tlačítka vypne/zapne wifi.
V případě tohoto řešení jsme ochotní poradit při jeho realizaci.
Softwarově je zapnutí/vypnutí wifi snadné - v rozhraní Foris na pár kliknutí, při vzdáleném připojení přes ssh zadání jednoho příkazu.

1 Like

sry, if i’m understanding this correctly, he wants a button to enable and disable wifi quickly… wouldn’t it be possible to use the button on the front (which is intended for dimming the light?) for that purpose, or ist it hard-wired?

Yes, you understand it right. The button in the front could be used for such purpose. However, you’d need to write a kernel driver handling the interrupt or a daemon which would wait for the button interrupt and handle it. Processing the interrupt would not be easy because this one type interrupt has been used for more actions.
My original answer contained the use of GPIO pins, where you would need to add the button yourself, but the script which would handle the button would be quite simple.

Dobrý den,
super, to je neuvěřitelně vstřícný přístup. Ve chvíli kdy doslouží současné řešení, bude Omnia nejspíše nástupcem. Moc děkuji a až to budu řešit, určitě se ozvu. Ještě jednou děkuji.

Tu sa problematika rozoberala:
https://discourse.labs.nic.cz/t/wifi-lte-button-for-off-on/511

Je skoda, ze tlacitko nie je sucastou…

Dobry den,
do uvedeneho vlakna jsem vkladal reseni, ktere jsem daval dohromady.

Nez neco vrtat a pajet tak na to radsi vyuziju usb numpad a triggerhappy. Nebo aplikaci hot button pro android. Coz umi widgety …na ktere se daji nastavit ssh prikazy.

Skvělé řešení s tím androidem, můžete mi říct jak budete skrz to zapínat vypnutou wifi ?

Ssh pristup z wan portu na verejne ip adrese a mobilni data… :wink:

1 Like