Greylist CZ.NIC versus Cisco

Spolupracujete při tvorbě greylistu a pravidel firewallu s aktivitami firmy Cisco ?

2 Likes

?? nikdo neví a neodpoví ??

Otázka zapadla. Odpověď je ne.

Cisco své aktivity dělá pro zisk a nemá s počtěm svých zařízení žádný důvod spolupracovat s externím projektem který se zabývá svěrem dat.

Měl jsem s několika experty z Cisco tu čest a jsou vždy tajemní jak hrad v karpatech, nemyslím si že si nechají utéct zisk spoluprácí s potenciální konkurencí. Oni svůj firewall prodávají jako službu.

Já jsem četl, že rychlou aktualizaci greylistů dávají za peníze a se 14 denním zpožděním dávají nějaké seznamy gratis. Možná to nebyla přesná informace.
*** Nějaká pravidla pro SNORT jsem našel zde
https://www.snort.org/downloads#rules
*** a jeho licencování https://www.snort.org/license. Je zde uvedeno cituji

The Snort Rules are further comprised of those rules that are made available to all users of Snort.org (the “Community Snort Rules”) and those confidential and proprietary rules that are developed by Talos (the “Proprietary Snort Rules”). In order to access and download the Proprietary Snort Rules, you must enroll either as a registered user or as a subscriber to the Snort.org web site, along with agreeing to abide by the terms and conditions of the Non-Commercial Use Licensing governing the use of the Proprietary Snort Rules.

Tomu rozumím tak, že po registraci “něco” od Talosu dostanu :slight_smile: