Foris - Exception: Internal error Uci record was not found 'network.wan6.proto'

Zdravim,
dneska mne napadlo, nevim proc, vlezt ve Forisu do sekce “WAN”, ale misto WAN nastaveni vidim akorat stranku An unexpected error has occurred:

Moje nastaveni pres uci je:

root@omnia:~# uci show network | grep wan
network.wan=interface
network.wan.ifname='eth1'
network.wan._orig_ifname='eth1'
network.wan._orig_bridge='false'
network.wan.proto='static'
network.wan.ipaddr='198.51.100.121'
network.wan.netmask='255.255.255.254'
network.wan.gateway='198.51.100.120'
network.wan.ip6addr='fe80::2'
network.wan.ip6gw='fe80::1'
network.wan.ip6prefix='2001:db8::/56'

Coz neni nic proti nicemu, tedy aspon myslim. Luci webUI je s tim taky spokojeny (mam dokonce dojem ze jsem to pres nej nastavoval). Kazdopadne jde o funkcni stav, jen Foris je z toho nejaky nestastny.

Zdravím,
tohle vypadá na chybu, kdy jste si odstranil IPv6 rozhraní v LuCI.

Pokud nepoužíváte IPv6 rozhraní, tak rozhraní stačí pouze stopnout, aby se nepoužívalo.

Aby Vám záložka WAN opět fungovala, tak je nutné přidat do /etc/config/network následující řádky, případně vytvořit IPv6 rozhraní v LuCI znovu.

config interface 'wan6'
	option ifname '@wan'
	option proto 'none'
1 Like

Eee, pro sichr at vim ze rozumim dobre:

Pouzivam staticke IPv4 pripojeni a zaroven staticke IPv6 pripojeni. V tyhle kombinaci uci i luci dovoluje mit oboji na stejnem interfacu (netreba extra “wan6” - rozdeleni na “wan” a “wan6” ma smysl kdyz je napr. IPv4 pres DHCP a IPv6 staticky. Nebo naopak. Ale v tomhle pripade je oboji staticky).

Mam si delat fake “wan6” interface protoze to Foris neudejcha?

Zatím není jisté, zda to budeme opravovat, protože jde o ruční zásah a navíc Foris počítá, že máte rozhraní wan6, které je aliasem pro wan. Takže je to defakto jedno rozhraní.

V tuto chvíli Vám mohu doporučit, abyste zmíněné řádky do /etc/config/network, aby to fungovalo.

Rucni zasah, nerucni zasah. Konfigurace pres Luci byla v prvopocatku nutna, to jsem mel IPv4 pres DHCP a IPv6 pres tunel coz Foris taky neda. Ono nejenze neda, ale mam dojem ze je lepsi se pak Foris sekci WAN uplne vyhnout nebo si tu sestku zazdi (ale to je fakt jen dojem, uz si nepamatuju jako to bylo a jestli je to ted stejny nebo jiny). Nicmene i kdyz by se tak stalo, bylo by to ve svy podstate koser chovani (mam tam neco s cim Foris nepocita).

Kazdopadne v tomhle pripadne slo spis o nesplneni “Nevěř vstupům” u Foris backendu (cekal bych treba nejakou nadavku od Forise, ne ze se z toho prakticky zhrouti).

No nic, rozdeleno zpet na wan a wan6 (a ted jsem ve fazi mnoha rebootu, protoze 5GHz wifi problem :slight_smile: ).

Kritizoval jsem to již ve fázi RC testování … viz tento thread.

Nějakou odpověď jsem na to dostal … je v tom odkazovaném vlákně o kousek níže … ale spokojenost ve mně nevyvolala.