Flash USB disk - výdrž

Ahoj, mám k Turrisu 1.0 připojen SATA řadič a k němu dva disky v RAID1. Protože disky nejsou pro provoz 24/7, mám pomocí hd-idle uspávání po 10 minutách nečinnosti. Zároveň provozuji Domoticz a protože ten neustále šahá do souboru domoticz.db, tak by k uspání nikdy nedošlo. proto jsem do Turrise připojil ještě 2GB USBFlash a domoticz.db mám zde. Sice zálohuji pomocí cronu 1x denně soubor domoticz.db na ty SATA disky, ale předpokládám, že to neustálé zapisování domoticzu do své konfigurační DB ta fleška moc dlouho nevydrží. Jaká je zhruba výdrž obyčejné USBFlash jednotky, pokud se na ni co cca 30 sekund zapisuje?

Cus,

z vlasnitni zkusenosti ti reknu ze ne moc dlouho. Za 3 roky co mam turris sem uz “oddelal” 2, prvni byla nejakej noname a druha byla moje stara kingston flashka.

Noname (takova ta reklamni flashka) to tahnul pod rok. Kingstone (nemuzu na netu najit jakej to byl ale byl z tech lepsich) to tahnul cca rok a pul, s tim ze predtim sem ho pouzival cca 2 roky na normalni veci (boot flash, prenos souboru atd ale zadna velka zatez).

Realny vyuziti mam asi blizo tomu co ty, msql db, web(odhadem tak 200-300 pristupu/den), driv majordomo.

Ted tam mam zase noname reklamni flashku kterou proste jen zalohuju na disk.

Díky, OK to by šlo. jestli vydrží rok,bude to v pohodě. Bál jsem se, abych nemusel měnit flešku každej měsíc.

Tak nakonec jsem si přidal do spuštění služby domoticz nejdříve zkopírování domoticz.db z flešky do /var. V konfiguraci Domoticz pak mám cestu do /var. No a abych nepřišel při restartu zařízení o logy a případné změny konfigurace, tak mi cron každých 20 minut kopíruje domoticz.db z /var zpět na flešku. Takže jsem omezil zápis na flešku z 2880 denně (co cca 30 sekund) na 72 denně.