Flash systemu turris do NOR

Zdravim muzete prosim zverejnit navod jak naflashovat Turris 1.0 bez nutnosti vkladat SD kartu a prepinat switche?
Kdyz jsem byl v CZNICu tak @sairon rikal ze se soucasnou verzi SW je to jiz mozne. Ptam se ciste z duvodu nechute k praci se sroubovakem.

Diky

Ahoj,
Jsou to jen 4 šroubky nebo 5 šroubků (na horní kryt) a na ty switche vem třeba parátko.
A to je vše.

Tak, zase jestli to ma jit nove jen softwarove, tak proc se s tim drbat?

@sairon

Pepe softwareove muzu udelat flash odkudkoliv ze sveta aniz bych k zarizeni musel mit fyzicky pristup. Me to prijde snadne uz proto ze potom muzu naskriptovat aby to naflashovalo vzdy posledni dostupnou verzi samo bez meho starani.

Tak toto by me taky zajimalo, zatim sem se k tomu nedokopal jen kvuli rozebirani :slight_smile: nastesti mi vsechno chodi akorat ucollect hodi par hodin mesicne.

@sairon myslis, ze ten navod vytvorite?

Díky za už třetí mention v threadu :wink:

Příští týden se na to mrknu. Nejsem si teď úplně jistý, že půjde (snadno) udělat celou proceduru vzdáleně, ale nahrání do NOR by jít mělo. Takže pak ještě možná bude nutné podržet dlouze resetovací tlačítko.

2 Likes

me by stacilo se dostat az do te faze stisknuti tlacitka. To uz zena zvladne :wink:

1 Like

any news? :slight_smile: sairon?

Ještě spí a spí a spí, zámek šípkový … to není vůbec myšleno na @sairon :slight_smile:

Ten “pristi” tyden se bere od jakeho? :smiley:

Od příštího… :blush:

Dnes za penize, zitra zadarmo? :smiley:

Co můžeš udělat dnes, můžeš stejně dobře udělat i zítra a pozítří. :grinning:

3 Likes

Tak tu mame dalsi tyden, dockame se @sairon ?

1 Like

Omlouvám se, že jsem se neozval dříve, ale aktuálně vás moc nepotěším ani tím, že se nakonec ozývám.

Věc se má takto - měl jsem zato, že oddíl NOR flash, ve které je uložen záchranný image (/dev/mtd3, resp. jako block device /dev/mtdblock3) je zapisovatelný. Nechtěl jsem šířit plané naděje a tak jsem chtěl postup před publikováním ověřit. Jenže jsem zjistil, že ten oddíl zapisovatelný není, takže by ten postup nebyl zdaleka tak triviální a nejspíš by zahrnoval kompilaci nového DTS, na což jsem si již jako zaměstnanec CZ.NICu čas nenašel. Tím už budu formálně pouze jeden den, teď jsem na dovolené a všechny testovací Turrisy už jsem předal kolegům a Turris mi tedy zůstává jen jako brána do internetu, kterou bych si nerad zbořil.

Takže se omlouvám za zklamání, ale třeba - budu parafrázovat klasika - “přijde novej, mladej, ale to bude sekáč, ten se nezakecá” :slight_smile:

1 Like

Jestli jsem Vás správně pochopil, opouštíte vody vývojového týmu Turrisu.
Ajaj, jaká škoda.

1 Like

Sakra, @sairon -e, co nám to děláte? Koho teď budeme vzývat?

EDIT: a jak to tedy děláte při testování? Neříkejte mi, že pořád taháte karty a cvakáte switche!
Jiná cesta není? Nejde to tam nahrát nějak jinak? Poraďte!

1 Like

Zabíháme trochu mimo téma, ale budiž, ono se to tady snese. Ano, rozhodl jsem se, že je čas na nějakou větší změnu a tým Turrisu opouštím. Ale, jak se říká, škoda je umřít, na Turrisu pořád dělá plno schopných lidí a objevují se i novi, tak budou zítřky třeba ještě zářnější. Navíc se teď stávám Běžným Uživatelem Turrisu - dokonce jsem si o víkendu konečně zapojil svoji vlastní Omnii, která mi půl roku ležela na skříni ladem, a tak vám třeba pomůžu v boji udělat Turris lepším i z té druhé strany zdi :slight_smile:

No, víceméně ano. Jenže je tak často netaháme - vetšinou to není potřeba - při testování se zpravidla počítalo jen se dvěma stavy recovery image - ten v Turrisu 1.0 a ten v 1.1 - a pokud to potřeba je, tak to je poměrně rychlá operace, když už máte na stole skoro permanentně otevřený Turris. U nových Turrisu se dá ještě přeskočit krok “vyndání RAM, zandání karty, zandání RAM”, díky tomu, že je tam malý pin header, do kterého se dá zapojit jednoduchý breakout pro SD kartu, který se používal při oživování. V automatických testech se tak žádné přeflashování NOR neděje a testy aktuálního systému, pokud si to správně pamatuji, běží ze systému v RAM.