Flash disk Transcend JetFlash 710 nefunguje

Mám problém s Transcend JetFlash 710 32GB. Nezobrazí se v /dev/sd*, ani lsusb ho nezmíní. Jinak všude v pohodě, RasPi, Windows. Jak to dál řešit? Zahodit?

Případně, co s USB3 si mám koupit, nějaké osobní doporučení, něco co vydrží, aby to rychle zapisovalo, moc se nehřálo, ať to nespálí Turrise. :slight_smile: Děkuji předem.

Prikaz “blkid” (nebo “block info” ) by melo zobrazit vse co bylo detekovano, “fdisk -l” by mel zobrazit vice informaci. Jaky typ partition byl pouzit (MBR nebo GPT)?. Jaky filesystem (extFAT,FAT,NTFS,ext3,ext4 … ) ?

Osobni zkusenost s flashkama 32-128GB (samsung, sandisk, kingston). Samsung 64GB mi odesel po nejake dobe(pul roku), kdy byl pouzivan pro LXC kontejnery a pouzil jsem ext4, proste to odeslo. Sandisk128 prozatim drzi (ale tam uz mam doporucovane btrfs a pouzivam ho pro “/srv” ). Kingston32 pouzivam na ruzne nastaveni a zalohy (stale ext3 a drzi to uz pres rok).

Nekde na foru (tom starem) jsem pak cetl poznamku, ze v pripade, ze je pouzit zadni usb port, je mozne, ze za pripadne errory na flashce muze blizka antena pro wifi (od te doby na tu dulezitejsi flashku pozivam predni port)

1 Like

blkid ani fdisk -l nevypsaly nic odpovídající tomuto Transcendu.
MBR, FAT32.
Celý router (Turris 1.1) se choval, jako by fleška nebyla v (předním) portu vůbec vložena.

Když jsem to ale teď zkusil znovu, je to snad ještě horší, celý router přestal na asi minutu reagovat, pak se všechno rozeběhlo a flash disk je normálně k dispozici, zápis i čtení, pohoda.

Nevypadá, že by byl nějak fyzicky poškozen nebo znečištěn.
Nevím, jestli to dál zkoušet, nebo se na tento flash disk vykašlat (celé to není moje, jen “pomáhám”).