Firewall nekolik dni down

Tak jsem zacal dostavat od Turrisu 1.1 zpravy, ze firewall je nefunkcni (ted uz pres 120hodin). Predpokladam, ze to zacalo po aktualizaci na OS 3.11.5. Poradi nekdo, co s tim?

Měl jsem taktéž na mé Omnii výpadek odesílání dat z FW (uCollect posílal data normálně) a to konkrétně předevčírem 23.6.2019 … výpadek v rozsahu 15 hodin.
Ale včera už to bylo v pohodě, aniž bych s tím něco dělal.

Vypadek FW pokracuje. Dnes uz 157 hodin…:frowning: uCollect - 0 hodin.

Hmmm … zkusil bych odebrat a znovu přidat funkcionalitu “Sběr dat”

Najde se to ve FORISu … v záložce Aktualizace.

Odškrtnout, provést … počkat až se provede odinstalace balíčku … dojde oznámení do FORISu do sekce Zpráv (1.záložka hned nahoře) a pak zase zaškrtnout, potvrdit, počkat než se příslušné balíčky přidají a znovu nakonfigurovat sběr dat v příslušné záložce FORISu.

U Turrisu často tyto metody “odebrat-přidat” fungují a často se i náhodné chyby tímto postupem sami spraví.
Ač je to router postavený nad LINUXem, některými postupy mi připomíná staré dobré Windowsy :slight_smile: … (třeba verzí TurrisOS 3.11.x - které se mezi komunitou říká Turris for Workgroups)

1 Like

Diky Nones, vyzkousim…

Tak vyzkouseno. Zajimave, v Aktualizacich jsem mel Data Collect vypnuty?? Zaskrtl jsem tedy tuhle polozku a vyckal instalace. Po chvili jsem dostal tahle hlaseni:

Chyba z 26. 06. 2019 13:46:12

Updater failed: Failed operations:

lcollect-majordomo/postrm: /usr/lib/opkg/info//lcollect-majordomo.postrm: line 2: /etc/init.d/lcollect: not foundĂ—

Aktualizace z 26. 06. 2019 13:46:12

• Nainstalovaná verze 1.1-3.6-3 balíku foris-controller-data_collect-module
• Nainstalovaná verze 1.4-3.6-1 balíku foris-data_collect-plugin
• Nainstalovaná verze 1.4-3.6-1 balíku foris-data_collect-plugin-l10n-cs
• Odstraněn balík luci-app-majordomo
• Odstraněn balík lcollect-majordomo
• Odstraněn balík coreutils-timeout
• Odstraněn balík lcollect

Je to normalni?

No normální to není, ale Updater se občas takto chová …

Ale je správné, že MajorDomo (a lCollect) se odinstaloval, Turris team ho už dlouho označuje jako “OBSOLETE” a nyní už byl zcela nahrazen PAKONem (u něhož jsem na svém hracím MOXu včera zjistil, že už je konečně jakžtakž použitelný … do té doby jsem neměl odvahu jej nainstalovat vůbec poté, co činil večně nějaké problémy … či spíš Surricata v době, kdy se s ní lidi z Turris teamu učili)